"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod ja video Mustamäel suvest saati kvartalisisestel teedel kurseerinud isejuhtiv buss on vedanud üle 2600 reisija (2)
14. september 2022

Mustamäe linnaosa 60. juubeli aasta raames toimub selles pealinna suuruselt teises linnaosas põnev pilootprojekt: 15. juulist kuni 14. septembrini on Mustamäel võimalik sõita tasuta isejuhtiva bussiga Mustamäe tee, Tammsaare tee ja Ehitajate tee vahelistel kvartalisisestel teedel.

Vaata galeriid (6)

Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laatsi sõnul võtsid mustamäelased uut transpordivahendit koheselt omaks ning eriti kiidavad sellist kvartalisisest transpordivahendit lapsed ja noored, kellele uudne liikumisvahend on vahelduseks tavapärasele linnatranspordile, ja eakad, kelle poes ja Mustamäe Päevakeskuses käimised muutusid hulk maad kergemaks.

Tallinna Transpordiameti ja Auve Tech OÜ koostöös läbiviidava isejuhtiva bussi pilootprojekti raames on 12. septembri 2022 seisuga Auve Tech Iseauto vedanud Mustamäel juba 2 670 reisijat ning läbi sõitnud 1 782 km.

 „Mustamäe sai alguse Tallinna Tehnikaülikoolist – TTÜ tähtsus mustamäelastele on sama, mis Tartu Ülikoolil tartlastele. Teeme tihedat koostööd TalTechi, Tehnopoli, siin tegutsevate iduettevõtete ja meditsiiinilinnakuga. See teeb Mustamäed eriliseks ja ühtlasi annab mustamäelastele põhjust uhkuseks, et Eesti teaduse ja uute tehnoloogiate kasvulava asub just meie kodulinnaosas,“ kommenteerib linnaosa avatust tehnoloogia arendusprojektidele Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laats. “Sel aastal Mustamäe teedel testitud Auve Tech isejuhtivad bussid on vaieldamatult uus sõna linnatranspordis. Mul on heameel, et Auve Tech pilootprojekt toimus Mustamäel ning sellel läks hästi. Oleme heameelega nõus arutama koostöö jätkamist uuel hooajal.“ 

“Suured tänud Mustamäele, et piilusite koos meiega tulevikku! Isejuhtiva bussi opereerimise pilootprojekti käigus saime tähtsat tagasisidet nii linna kui ka Auve Techi jaoks – saime kinnituse, et liigume õiges suunas ning et viimase miili teenuse järgi on linnas vajadus reaalselt olemas,” lisas Auve Tech opereerimisjuht Deivis Sepp.

Kiidusõnu Mustamäe proaktiivse ja tehnoloogia suhtes ettevaatava hoiaku kohta jätkus ka Auve Tech asutajal Väino Kaldojal: “Tark linn on inimestele juba homne vajadus! On tore tõdeda, et ka meil on omavalitsusjuhte, kes on valmis kaasa mõtlema ja katsetama uusi lahendusi! Koos liigume kiiremini, tänud!”

13. septembril toimus Mustamäel Auve Tech isejuhtiva bussi pilootprojekti kokkuvõtete tegemine.

Kõik tallinlased saavad Auve Tech isejuhtiva bussiga sõita veel täna, kolmapäeval, 14. septembril.

Bussi liikumistee algab Mustamäe teel paikneva Tammsaare tee peatuse piirkonnast ja kulgeb Mustamäe tee 102, A. H. Tammsaare tee 123 ja 125 hoonete tagant läbi osaliselt mööda kergliiklusteed suunaga Mustamäe Päevakeskuse poole ning Ehitajate tee 86 ja 88, A. H. Tammsaare tee 141 ja 137 hoonete eest tagasi algpeatusesse Mustamäe tee ääres. Täpse liikumisteekonna ja peatuste skeemi leiab illustratsioonilt.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

njaa
14. sept. 2022 14:28
tekib küsimus, milleks selline raha kulutamine. korra lihtsalt lõbus proovimine, aga vaevalt keegi isesõitvaid liinibusse tahaks.
Kelly
14. sept. 2022 09:27
Super! Tubli kaasaegne linnaosa.