"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinna ettevõtlusdirektoriks saab Kalle Killar (0)
14. september 2022
Tallinna ettevõtlusdirektor Kalle Killar. Foto: Mats Õun

“Mul on väga hea meel liituda nii tugeva ja pühendunud, kompetentsi meeskonnaga. Ma usun, et siin on oluline mul vaadata linna arengut tervikuna ja toetada oma kogemuste ja kompetentsiga linna arengut tervikuna, mitte ainult siis nii-öelda ettevõtlusdirektori valdkondades,” ütles uus Tallinna ettevõtlusdirektor Kalle Killar.

Tallinna linnavalitsus nimetas tänasel istungil linna ettevõtlusdirektori ametikohale alates 19. septembrist Kalle Killari. 

Linna ettevõtlusdirektori ametikohale konkursi läbiviimiseks moodustati valikukomisjon, kuhu kuulusid komisjoni esimehena linnakantsler Kairi Vaher ja liikmetena linna personalidirektor Vilve Raik, abilinnapea Joosep Vimm ning väline ekspert Madis Toomsalu. Valikukomisjoni 7. juuli 2022 protokolli kohaselt otsustas komisjon lugeda linna ettevõtlusdirektori ametikoha konkursi luhtunuks. Seejärel toimus linna ettevõtlusdirektori ametikoha täitmiseks sihtotsing, kus lõppvalikusse jäi kaks kandidaati.

Kalle Killar on 2014. aastast töötanud Sotsiaalministeeriumis ja Eesti Haigekassas juhtivatel ametikohtadel. Enne seda töötas ta mitmes riigiasutuses, samuti Euroopa Komisjoni põllumajanduse direktoraadis ning Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangas. Kalle Killar on omandanud kõrghariduse Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas ettevõttemajanduse erialal.

“Kindlasti väärtustan avaliku sektori sees roteerumist ja selle kõige parema kompetentsi ja koostöö parandamist selle kaudu. Oma tausta poolest olen ma töötanud pikalt rahandusministeeriumis nii välisvahendite planeerimisega kui ka rahvusvahelise koostööga ja Londonis Euroopa arengu- ja rekonstruktsioonipangas. Mis annab mul lootust, et ma saan panustada siin ettevõtluskeskkonna arengusse  ja tuues kaasa uusi ideid ja algatusi teistes valdkondades nagu turism, ringmajandus ja tarbijakaitse,” märkis Killar.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.