"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
video Tallinnas saab taotleda ranitsa ehk õppeaasta alguse toetust (0)
14. september 2022
Foto Scanpix

„Loomulikult 50 eurot ei ole suur summa, arvestades inflatsiooni,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. „Me plaanime järgmisest aastatst seda summat suurendada. See summa on ka inimestele toeks, kuna praegu finantsilisi probleeme on tõepoolest palju.“

Kui varasemalt oli Tallinnas võimalik taotleda ainult ranitsatoetust esimesse klassi minejatele, siis teisipäevast saavad toetusraha taotleda kõik kuni 19-aastased lapsed ja noored, kes õpivad alatest põhikooliastmest kuni kutsehariduseni välja.

Uue toetuse suurus on 50 eurot lapse kohta ja seda saab alates teisest klassist. Tingimus on, et üks laste vanematest on Tallinnasse sisse kirjutatud.

„Meie ei ole veel taotlenud, aga on ikka plaanis,“ rääkis Kristi. „Esiteks tuleb osta mööbel, kuna tal ei ole kirjutuslauda ega tooli. Siis kindlasti koolikott ja muu tarvilik ka riietuse osas.“

Kirsti sõnas, et igapäevased koolitarbed on kooli alguse puhul juba soetatud. „Eks see toetus jääb järgmise aasta fondi, aga kulub kindlasti tulevikus marjaks ära,” lausus ta.

Tallinnas on 52 000 õpilast. Juba esimese päeva jooksul on taotlusi esitatud 11 000. Inimeste huvi toetuse vastu tundub olevat suur.

Tallinn jätkab ka traditsioonilise ranitsatoetusega esimesse klassi minevale lapsele ja selle suurus on 320 eurot.

Koolitoetust saab taotleda alates tänasest kuni 30. novembrini Tallinna Iseteeninduskeskkonnas https://taotlen.tallinn.ee/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.