"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
video Haiglajuht Popov: me ei saa kõrgete elektriarvete tõttu hingamisaparaati välja lülitada (0)
15. september 2022

“Me töötame 365 päeva aastast ja seitse päeva nädalas 24 tundi ilma pausideta,” ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov. “Me ei saa mingil hetkel selle tõttu, et meil on kõrged elektriarved välja lülitada hingamisaparaati või kompuutertomograafi. Peame töötama ikka edasi.”

Elektrihinnatõus on andnud löögi Tallinna haiglatele. Lääne-Tallinna Keskhaigla maksis mullu augustis elektri eest ligi 36 000 eurot. Tänavu augustis 168 000 eurot. Tõus on rohkem kui 4,5 kordne.

Rohkem kui neljakordset tõusu augustikuu elektriarves võrreldes mullusega täheldas ka Tallinna Lastehaigla.

“Täna hommikul tööle sõites mõtlesin, kust kulusid kärpida,” märkis Tallinna Lastehaigla juhatuse liige ja haldusjuht Peeter Inšakov. “Konditsioneerid õnneks langevad hetkel välja, sest ilm läheb jahedaks. See on suurim kuluallikas ja tegelikult ka põrandaküte, mis patsientide duširuumides on.”

Külm talv on aga alles ees. Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juhatuse esimees Agris Peedu ütles, et püsiv hinnatõus suurendaks haiglakulusid ühtekokku kolme miljoni võrra.

Tekkivate kulude katmiseks ollakse haiglajuhtide sõnul esmalt valmis vähendama erinevaid haigla investeeringuid. Kas siis lükatakse edasi näiteks uute aparaatide soetamist või meditsiinitöötajatele palgatõusu. See tähendab seda, et ravi areng haiglates jääb pausile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.