"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Kuu aja pärast toimuv Open House Tallinn 2022 avalikustas programmi (0)
15. september 2022
Open House Tallinn 2021. Tuur Välisministeeriumisse. Foto Lisett Kruusimäe

Arhitektuurisündmus Open House Tallinn toimub 15.–16. oktoobril juba neljandat korda. Sügisesel nädalavahetusel aset leidev üritus avab vabatahtlike giidide abiga ligi 30 avaliku hoone, eramu, valmimisjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed. Open House Tallinn loob võimalused külastada kohti, mis jäävad tavapäraselt avalikkusele suletuks.

Open House Tallinna produtsendi AleksanderTali sõnul on tänavune programm eriti vaheldusrohke, pakkudes nii läbilõiget pealinnast kui ka sissevaadet erinevatesse arhitektuurikäsitlustesse. „Ühel nädalavahetusel aset leidvad giidituurid on valminud koostöös kuraatoritega, kuid neisse on panustanud ka arhitektid, ajaloolased, elanikud, rentnikud ja muidugi meie vabatahtlikud. Open House Tallinna roll on väärtustada, kujundada ja arendada linnakultuuri ning ruumimõtlemist. Oluline on ka neisse mõtterännakutesse linnakodanike ja arhitektuurihuviliste kaasamine: on tunda, et inimeste huvi oma ümbruskonna vastu aasta-aastalt üha kasvab ning linnaruumi teemad on leidmas aina enam kõlapinda.“

Open House Tallinna ekskursioonid kutsuvad tasuta avastama mitmeid kultuuriasutusi nagu RahvusooperEstonia, Kultuurikatel ja Tallinnamuusikakool, kuid ka värskenduse saanud – või veel värskendamisel – tehasekompleksid Fahle pargis, Krullikvartalis ja Põhjalatehases. Niisamuti heidavad tuurid pilgu võimukoridoridesse: külastada saab Toompea Lossi ja PikkaHermanni, RootsiSaatkonda, Islandi väljakul asuvat Välisministeeriumi hoonet koos unikaalse Kilukarbisaaliga. Tavapäratult võib leida end TallinnaÜlemisestTuletornist või muuseumiks ümber ehitatud pommivarjendist. Kõrvalprogramm viib aga huvilised värskendavatele Koplikandimatkadele.

Kõik Open House Tallinna ekskursioonid on tasuta (või registreerimistasuga 1 €). Teatud ekskursioonidele algab registreerimine 1. oktoobrist, kuid programm on juba praegu avalik aadressil openhousetallinn.ee. Samuti tasub arhitektuurisündmust jälgida Facebookis.

Open House Tallinnat korraldab EestiArhitektuurikeskus ja toetavad EestiKultuurkapital, Tallinnalinn, Kultuuriministeerium, BritiNõukogu, Ruukki ja Velux.

Open House on ülemaailmne sündmustesari, mille eesmärk on tutvustada avalikkusele konkreetse linna põnevaid avalikke hooneid, eramuid, ehitusjärgusolevaid objekte ning kontori- ja tootmishooneid. Open House toimub rohkem kui 40 linnas üle maailma, sh: Londonis, New Yorgis, Helsingis, Melbournis, Barcelonas, Tel Avivis, Zürichis. 1992. aastal Londonis esmakordselt toimunud arhitektuurisündmus Open House on levinud tänaseks viiele kontinendile ning igas riigis teevad giiditööd vabatahtlikud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.