"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
video Utilitas võtab kaugküttes kasutusele reserv-kütused, Tallinnas algab küttehooaega ilma hinnatõusuta (0)
15. september 2022

„Kuna load on saadud ja reserv-kütuste peale me kindlasti läheme, siis küttehooaega alustame Tallinna ja Maardu piirkonnas sama hinnaga, mis oli ta mulluse küttehooaja lõpus,“ ütles Utilitas Tallinna ja Utilitas Eesti juhatuse esimees Robert Kitt. „Hinnatõusu Tallinnas ja Maardus ei tule. See on siis 97,15 eurot/MWh eest.“

Keskkonnaamet andis kaugküttesooja tootjale Utilitasele loa kasutada Tallinnas algaval kütteperioodil lisaks puiduhakkele ja maagaasile ka suuremas mahus reserv-kütuseid, milleks on põlevkiviõli ja diiselkütus.

Reservkütuste kasutusele võtt võimaldab Utilitasel pakkuda kaugkütte teenust vähemalt kütteperioodi alguses ilma hinnatõusuta.

Tallinnas on Utilitase kliente 4200 maja. Enamus siiski ootavad veel kütmise alustamisega, sest mõne meelest ei ole veel piisavalt külm või kardetakse küttearveid. „Kui kuidagi tuleb see hind ikkagi inimlikum, on see alati hea uudis“ sõnas KÜ A.H.Tammsaare tee 85 juhatuse esimees Aavo Vään. „Eks kõik kuluread lähvad eluasemekulude alla ja see on päris hull. Kui natukenegi kuskilt järgi antakse, siis võib-olla riik ka toetaks ja oleks see päris mõistlik.“

Utilitasega ühinevad 1. oktoobrist ka energeetikaettevõtte Adveni senised Tallinna võrgupiirkonna kliendid, kelle kaugküte on põhinenud 100 protsenti maagaasil. Ka neile hakkab oktoobrist kehtima Utilitase piirhind 97,15 Mw/h eest.

„Tegemist on ühtse kaugkütte võrgupiirkonnaga, kus kehtib üks ja sama hind,“ lisas Kitt. „Kliendid ei pea muretsema, missuguse toru taga nad täpselt on.“

Kuna soojuse hinnad on otseselt seotud energiatootmisel kasutatud kütuste hindadega, ei söanda Robert Kitt lubada, et kaugkütte hind üldse ei tõuseks. Põhjuseks on kõikide energaikandjate hindade suur kõikumine.

„Siin mõtlen mitte ainult maagaasi, vaid absoluutselt kõiki energiakandjaid,“ lausus Kitt. „Ka kodumaise puidujäätmete hinnad on liikunud üles, kuna meil on käimas kogu maailmas energiasõda.“

Kaugkütteperiood algab Tallinnas 1. oktoobrist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.