"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video Anna oma panus Tallinna õhusaaste vähendamiseks! (1)
16. september 2022

Kuni 30. septembrini saavad tallinlased hinnata linnade õhusaaste vähendamiseks Euroopa Keskkonnakomisjoni rahvaküsitluselt sõelutud lahendusi.

Linnaelanike eelistused on aluseks kohaliku ja Euroopa tasandi otsustajatele, et vajalikud muudatused õhusaaste vähendamiseks jõuaks nii õigusaktidesse kui ka linnaruumi.

Inimestel on igaühel oma arusaam õhu puhtamaks saamise meetoditest. “Esimene vastus on vähem autosid,” ütles Maria. “Ma ise sõidan ka autoga, linna samas käin trammiga. Ilmselt see aitaks, kui see oleks tasuliseks tehtud.”

Andrei arvas, et vähendada tuleks heitgaaside kogust. “Vahetada autod elektriautode vastu,” lausus ta.

“Ma arvan, et teie linn on väga ilus,” lisas Tanja. “Siin on elu palju rohelisem, kui USA-s.”

Euroopa Keskkonnaamet korraldas kümnes linnas, sealhulgas Tallinnas kevade jooksul inimeste seas ideekorje. Oodati nii kohalikku elu puudutavaid kui ka üldisemaid ettepanekuid õhusaaste vähendamiseks. Kokku saadi 60 ettepanekut.

“Selle algatusega osaleb Tallinna elanik Euroopa Liidu seaduste kujundamises,” ütles e-riigi kommunikatsioonijuht Anu Vahrta-Hellat. “Need probleemid, mis on kohalikul tasandil lahendatavad, edastame kindlasti linnavalitsusele ja volikogule. Volikogus on kliimakomisjon ja need on ettepanekud, mille elanikud esitasid, ei ole välja filtreeritud.”

Ühtekokku saab oma hinnangu anda 32 lahendusettepanekule. Hääletustulemused lähevad Euroopa Keskkonnaametisse, kes neid seadustesse kirjutama hakkab.

Hindamiseks tuleb siseneda hääletusplatvormile, tutvuda lahenduste loeteluga ning valida pakutute hulgast viis olulisemat ideed, mis aitaks kaasa Tallinna õhusaaste vähenemisele. Külasta hääletusplatvormi: https://code-europe.onesource.pt/et/tallinn

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Anu Vahtra-Hellat
16. sept. 2022 17:34
Tallinlaste eelistusi ootame aadressile: https://code-europe.onesource.pt/et/tallinn Aitäh!