"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
vaata ajakava Black Food Festivalil ootavad külastajaid oivalised mustad toidud, aga ka joogid, ehted ja palju muud (0)
16. september 2022
Foto Black Food Festival

Juba 17. septembril toimub Tallinnas Põhjala tehases elustiiliüritus Black Food Festival, mis pakub avastamiseks ja jagamiseks mitmekülgset musta paletti. Külastajaid ootavad oivalised mustad toidud, aga ka joogid, ehted, koduaksessuaarid ja palju muud. Lisaks on kokku pandud terve päeva kestev programm, millest saavad osa võtta nii suuremad kui väiksemad külastajad.

Black Food Festivali päevajuhiks on mitmel viisil andekas Robin Juhkental. Robin on tuntud nii R2 Pulsi saatejuhi, bändi Malcolm Lincolni solisti kui ka meemimeistrina.

Noorematele Black Food Festivali külastajatele on avatud töötuba „Gastronoomilised struktuurid”, mida viib läbi toidudisainer Helis Heiter. Lastel on võimalus oma loovus valla lasta, kasutades selleks erinevaid toiduaineid. Püüame toitu kogeda tavapärasest erinevana, uudsena. Kasutame toitu ehitamiseks, teeme söödavad skulptuurid, mille saab endaga ühes võtta ja hiljem nahka pista,“ selgitab töötoa kohta Helis.

Suurematel on võimalus osa võtta Anna Lutteri Kuudi töötubadest, mida on päeva jooksul kolm: makrameetehnikas kõrvarõngad/võtmehoidja, kangatuttidest kaunistusketi valmistamine ja nahast võtmehoidja meisterdamine.

Alkovaba rändbaar Kaine Kärbes üllatab aga festivalil mitmete maitseelamustega alkoholivabade kokteilide ja jookide näol. Näiteks pakuvad nad festivalil Möhhiitot chaga ja Wösel Shrub joogipõhjaga. „Musta lisame Black Food fesitvali nautijate rõõmuks,“ lausub Kaine Kärbes. Teine põnev tulija on soolakaramelli Coffee Martini. „Nii palju häid maitseid koos ja parim maitse kohviarmastajatele espresso shotina,“ tutvustab Kaine Kärbes jooki lähemalt.

Kell 15 astub lavale žürii ning hakatakse valima festivali kõige mustemat toitu ja jooki. Toidužüriisse kuuluvad Oma Maitse peatoimetaja Siiri Kirikal, restorani Wicca peakokk Angelica Udeküll, Carlo Vanzan Fotografiskast ja Black Food Festivali kontseptsiooni looja Regina Boros. Joogižüriisse kuuluvad Regina Boros ning veinisommeljee ja Kiosk Kohvikute osanik Mark Pahk.

Samas saalis on võimalik koht sisse võtta ka Nafta Filmsi lühifilmi „Virago“ jaoks. Tegemist on musta huumori filmiga, mis räägib Virago külast, kus alates teisest maailmasõjast pole ükski mees elanud neljakümneseks. Kuni tänaseni.

Black Food Festivali ajakava:

 
A-lava
Maris Pihlap
13.00 – 13.30 Set 1
14.30 – 15.00 Set 2
16.00 – 16.30 Set 3
B-lava
11.30 – 12.30 LASTE TÖÖTUBA 1 „Gastronoomilised struktuurid“ (Helis Heiter)
13.00 – 14.00 LASTE TÖÖTUBA 2 „Gastronoomilised struktuurid“ (Helis Heiter)
14.00 – 15.00 MUSTA TOIDU VÕISTLUS
15.00 – 15.30 Nafta films „Virago“ lühifilm
16.00 – 17.00 MUSTA JOOGI VÕITLUS
17.00 – 17.30 Nafta films „Virago“ lühifilm
18.00 – 20.00 FOPAA MUSTA HUUMORI ÕHTU
Töötoad:
11.30 – 13.00 Makrameetehnikas kõrvarõngad/võtmehoidja – Anna Lutter
13.10 – 14.10 Blackout Tiramisu Workshop – Fotografiska
14.20 – 15.50  Lõngatuttidest kaunistuskett – Anna Lutter
16.00 – 17.00 Blackout Tiramisu Workshop – Fotografiska
17.10 – 18.40 Nahast võtmehoidja – Anna Lutter

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.