"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Laupäeval sai Paljassaare reoveepuhastusjaama avatud uste päeval tutvuda mitme-etapilise puhastusprotsessiga (0)
16. september 2022
Foto: Kaupo Kalda

Tallinna Vesi kutsus kõiki huvilisi 17. septembril tutvuma Paljassaare reoveepuhastusjaamaga (sissepääs tasuta). Avatud uste päeval sai tutvuda mitme-etapilise puhastusprotsessiga, mis on nii efektiivne, et Läänemerre tagasi suunduv puhastatud reovesi on täna mereveest kvaliteetsem.

Tallinna Vee tootmisdirektor Ivar Ruubel: „Paljassaare reoveepuhastusjaamas tutvustame huvilistele, kuidas saab Tallinnast ja selle lähivaldadest kogutud reo- ja sademevesi puhtaks ja mida tehakse reoveesettega ning selle töötlemisel eralduva biogaasiga.

Ekskursioone viivad läbi veepuhastusjaama spetsialistid, kelle teadmised annavad huvitava ülevaate veemajandusest ja selle väljakutsetest. Miks on oluline mitte visata wc-potti üleliigset prügi ja kui palju saab meist igaüks ise ära teha, et säästa meid ümbritsevat keskkonda.“

Paljassaare reoveepuhastusjaam teenindab rohkem kui 400 000 inimest ning võtab vastu ka ühisvoolse kanalisatsiooni sademeveed. Puhastusjaama territoorium on ca 60 ha ja tema puhastusvõimsus on tunnis 18 000 m3.

  • Kohtade arv on piiratud ja registreerimine lõpeb gruppide täitumisel.

  • Üritus on kõigile huvilistele tasuta ning toimub välitingimustes. Palume riietuda vastavalt ilmastikule.

  • Ekskursioonile oodatakse nii täiskasvanuid kui ka saatjaga koolilapsi, kellele on eraldi tegevused.

  • Ekskursioonile pääsemiseks tuleb kohal olla õigeaegselt – hilinejad territooriumile sisse ei pääse.

Tallinna linna reovee kokku kogumist ja mehhaanilist puhastamist alustati 1980. aastal. Mehhaanilis-keemiline puhastusprotsess käivitus 1984. aastal. Bioloogiline puhastusetapp lisandus aastal 1993 ja aastal 1998 käivitati settekäitluskeskus ning viidi kogu tehnoloogilise protsessi kontroll ja juhtimine üle automaatsele SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) süsteemile. Aastal 2011 võeti kasutusse biofilter.

AS Tallinna Vesi on Eesti suurim vee-ettevõtja, mis teenindab enam kui 23 900 kodu- ja äriklienti ning 470 000 lõpptarbijat Tallinnas ja seda ümbritsevates valdades: Maardu linnas, Saue linnas ja Harku vallas. Tallinna Vesi on noteeritud Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas. Suurimat osalust ettevõttes omavad Tallinna linn (55,06%) ja energiakontsern Utilitas (20,36%). 24,58% ettevõtte aktsiatest on Nasdaq Tallinn börsil vabalt kaubeldavad.

Lisainfo ekskursioonide toimumisaegade kohta: Tallinna Vesi

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.