"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
aita valida parim kujundus Supergraafika lisab Mustakivi kergliiklustunnelile värskust (0)
16. september 2022
Mustakivi jalakäijate tunnel. Foto: Albert Truuväärt

„Mustakivi tunnelit kasutavad igapäevaselt tuhanded inimesed ning on oluline, et see oleks heas seisus. Sellel aastal on tunnel läbinud uuenduskuuri, kuid heledad seinad meelitavad ligi sodivaid vandaale. Tunnelis on mitu korda pärast uuenduskuuri tehtud puhastus- ja värvimistöid. Parem lahendus on luua sinna kvaliteetne supergraafika, mis loob tunnelis hoopis teise meeleolu,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.  

Lasnamäe Linnaosa Valitsus laseb noore graffiti- kunstniku Emilia Sabirova värvipudelitega Mustakivi tunneli kallale, et päevinäinud, aga sel aastal uuenduskuuri läbinud tunnelile anda uus väljanägemine.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus kutsub elanikke hääletama väljapakutava 6 supergraafika vahel, mis kõik loodud Emilia Sabirova poolt. Hääletus toimub 16.- 23. septembrini. Tutvuda saab visuaalsega ja hääletada siit: https://forms.gle/YFAqZEMJHXvRFUHJ7

Enim hääli saanud visuaal kantakse tunneli pinnale kuu aja pärast.

Emilia Sabiroval on olemas varasem kontakt Lasnamäega. Ta on teinud mitu aastat koostööd Lasnamäe Noortekeskusega.

Supergraafika on legaalne võimalus andekatele graffitikunstnikele luua uut ja inspireerivat linnaruumi kulunu asemele. Supergraafika on suuremõõtmeline kunstiteos, mis on kantud hoone fassaadile või seinale. Hästi teostatud supergraafika tõstab hoone esteetilist väärtust ning rikastab linnapilti.

Tallinna esimese kaasava eelarve hääletusel võitis ülekaalukalt Lasnamäe elanike poolehoiu idee korrastada Mustakivi tunnel. Enne tööde algust läbiviidud uuringute käigus selgus, et tunneli seisukord on oodatust kehvem ning remondiks kuluv aeg on plaanitust pikem. Praeguseks on tunnelist demonteeritud müügikioskid, renoveeritud on rajatise seinad ja laed ning põranda sademeveerenn. Lisaks on paigaldatud LED valgusteid, uuendatud trepikäsipuid ning lindude eemale hoidmiseks paigaldatud spetsiaalsed võrgud.

Järgmises etapis kaalutakse teha ulatuslikumaid töid, mis ulatuvad kuni tunneli kõrval asuvate kõnniteede ja bussipeatusteni. Ulatuslikumad tööd nõuavad suuremat investeeringut ning selleks taotleb Lasnamäe Linnaosa Valitsus linna eelarvestrateegia koostamisel vajalikke rahalisi vahendeid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.