"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Uuring Naisi tuleb julgustada ettevõtlusega tegelema (5)
17. september 2022
Pealinn/Pilt on illustratiivne

Kuigi Eestis on naisettevõtjad veidi vähem kui euroliidu riikide võrdluses keskmiselt, näitab Visa programmi She’s Next jaoks toimunud uuring, et olukord paraneks juba siis, kui julgustada naisi ettevõtjaks hakkama. 

“Eesti ettevõtjate seas on naisi vähem kui mehi ja ka EL-i võrdluses jääme keskmisele veidi alla,” ütles Visa Põhjamaade ja Baltikumi turundusjuht Elena Fadejeva. “Samas näitas uuring, et inimeste usk on suhteliselt tugev, et soodsate tingimuste loomisel oleks naisettevõtjaid rohkem. Kuna naisettevõtluse edendamiseks on kaks olulist meedet parem ligipääs kapitalile ja suurem nähtavus ühiskonnas, siis käivitas Visa programmi She’s Next. Sellega tahame pöörata naisettevõtjatele tähelepanu ja panustada vajalike ressurssidega.”

Värske uuringu järgi leiaks rohkem naisi tee ettevõtlusse, kui neil oleks rohkem julgust ja enesekindlust ning suurem avalikkuse toetus. Naisettevõtjatele mõeldud maksusoodustusi peetakse samas tarbetuks. Vastanutest 72 protsenti olid nõus, et ettevõtluses oleks rohkem naisi, kui nad oleksid julgemad ja enesekindlamad. Sellele järgnes 67 protsendiga seisukoht, et naisettevõtlusele mõjuks soodsalt avalikkuse suurem toetus.

Kuigi nii mehed kui naised pidasid neid kahte kõige olulisemaks teguriks, oli sugude lõikes erinevusi: kui meestest uskus 65 protsenti, et rohkem julgust ja enesekindlust aitaks tuua naisi ettevõtlusesse, siis naiste seas oli vastav näitaja 80 protsenti. Veelgi suuremad käärid olid avalikkuse suhtumises, mille muutumist pidas vajalikuks 55 protsenti meestest ja 79 protsenti naistest.

Vastajad pidasid oluliseks ka naiste paremat ligipääsu kapitalile, millega nõustus 48 protsenti vastanutest. Uuringus osalenutest 43 protsenti leidis, et pered peaksid andma naistele rohkem vaba aega ettevõtlusega tegelemiseks ning sama palju arvas, et naistel peaks olema parem haridus ja ettevõtlusoskused. Oluliselt väiksem osa vastajatest ehk 18 protsenti leidis, et naistele kuuluvad ettevõtted peaksid saama maksusoodustusi.

Ka nende tegurite puhul oli näha soolisi erinevusi – mehed olid vähem nõus, et ülalnimetatud meetmed aitaksid naistel rohkem ettevõtlusega tegeleda. Suurim lahknevus oli kapitalile ligipääsu vajaduse – naistest nõustus sellega 64 ja meestest 32 protsenti – ning maksusoodustuste vallas, vastavalt 26 ja 11 protsenti. Kõige rohkem olid mõlema soo esindajad ühel meelel selles, et naised peaksid olema julgemad ja enesekindlamad.

Naisettevõtjate motiveerimiseks on ellu kutsutud Visa programm She’s Next, kus valitakse Balti riikides välja neli naistele kuuluvat ettevõtet, millest igaüks pälvib 10 000-eurose kasvuraha ning 5000 eurot turundustegevusteks. Programm toimub koostöös Luminori ja ülemaailmse rahastamisplatvormiga IFundWomen. Lisaks kuulub võitjate paketti aastane liikmelisus IfundWomeni kaudu toimuvas ärinõustamises.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kas nad ei tegele siis ?
19. sept. 2022 05:30
Tinder, Oki, Iha jne. kõik kohad on kuulutusi täis. nt.Tartust ja lõunaregioonist jääb mulje , et seal see ongi ainuke sissetulek ja ettevõtlus :) nii naistel kui meestel
toivo
19. sept. 2022 04:49
ilasad naised tegelevad ette võtlusega nagu ulmeneiu teenused, jätkub taksole , elektrile ja meigile.
töölepingu lisa
18. sept. 2022 15:12
https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/tartus-toimub-erivajadustega-naiste-naudingutele-puhendatud-loeng-ja-vestlusring Eritaseme seksiterapeut ja seksuaalpedagoog Tanja Roth, kelle sulest ilmus 2016. aastal ka juhend seksis abistamise kohta, on Soomes nii abivajajatel kui ka abistajatel soovitanud sõlmida töölepingust eraldi kirjalik kokkulepe selle kohta, mida seksiabi hõlmab.
trend
18. sept. 2022 12:41
https://www.aripaev.ee/uudised/2022/09/17/transsoolisuse-huvi-eesti-neidude-seas-kasvab Eestisse on jõudnud paljudes riikides kasvav trend, et neiud ja noored naised tunnetavad end transmehena.
soovitaja
17. sept. 2022 12:26
Sest siis saab end välja elada! https://toidutare.ohtuleht.ee/1070312/evelin-ilves-uskumatuna-tunduv-pilt-tootajate-johkrast-kohtlemisest-meie-ettevotetes-ja-organisatsioonides