"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
16.–25. septembrini Tallinn tähistab rahvusvähemuste kultuure: toimuvad tasuta kontserdid, filmilinastused, piknikud ning keele- ja kultuurikohvikud (0)
17. september 2022
Mats Õun

“Tallinn on läbi aegade olnud erinevate kultuuride kohtumispaik,” rääkis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. “Täna elab pealinnas mitmekümne erineva rahvuse esindajaid. Kultuuriline paljusus rikastab ning seetõttu on hea meel tõdeda, et kogu pealinna rahvastikust pea 47% on erinevate rahvusvähemuste esindajad.”

Vaata galeriid (50)

16.-25. septembrini toimuvad Tallinnas kaheksandad rahvuskultuuride päevad, mille raames tõstetakse esile siin elavaid rahvusvähemusi ja nende kultuure. Toimuvad tasuta kontserdid, filmilinastused, piknikud, keele- ja kultuurikohvikud, üritused lastele ja palju muud.

“Vaatamata sellele, et praegu valitsevad keerulised ajad maailmapoliitikas ning ka tervisekriis ei ole päris seljatatud, on väga oluline, et Tallinn jätkab juba traditsiooniks kujunenud rahvuskultuuride päevadega, kus kõigil pealinlastel ja külalistel on võimalik tutvuda erinevate rahvuskultuuride tavade, kombestiku ja ka köögiga. Sarnaste ürituste elus hoidmine ja korraldamine on väga tähtis just probleemsetel aegadel. Üksteise tavade mõistmine ja tundma õppimine avardab silmaringi, annab uue perspektiivi meie enda kultuuri mõistmiseks ja mõtestamiseks ning suurendab kogukonnas ühtsustunnet, mis omakorda aitab üle elada ka kõige keerulisemad ajad,” lisas Belobrovtsev.

Rahvuskultuuride päevad annavad igas vanuses huvilistele võimaluse kogeda meid ümbritsevaid kultuure läbi toidu, tantsu, keele, muusika, kunsti ja palju muu. Üritused toimuvad erinevates Tallinna kultuurikeskustes, raamatukogudes, kogukonnaaedades jne ning need on valdavalt tasuta. 

Programmi raames toimuvad näiteks keelerännakud ja -kohvikud, mille kestel on võimalus õppida ja praktiseerida uusi keeli, samuti kultuuriloolised jalutuskäigud seenioritele. Osa saab võtta erinevatest rahvuskultuuride toidutöötubadest, näiteks õppida valmistama koreapäraseid pannkooke juurviljadega, Ukraina borši ja Kiievi kotletti või Mooni pastat. Osalejad saavad õppida ka erinevate rahvaste tantse ja nautida maailmatasemel muusikaga kontserte. Lisaks saab näha mitmeid temaatilisi näitusi ja väljapanekuid ning osaleda suurel mitmekesise kultuuriprogrammiga etnolaadal. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.