"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Biden Putinile taktikalise tuumarelva kasutamisest Ära tee seda! (2)
18. september 2022
Scanpix

USA president Joe Biden hoiatas reedel oma Venemaa kolleegi Vladimir Putinit keemia- või taktikalise tuumarelva kasutamise eest Ukrainas sõjas.

“Ära tee seda, ära tee seda, ära tee seda,” ütles Biden usutluses telekanalile CBS, kui temalt küsiti, mida ta ütleks Putinile, kui too kaaluks nende relvade kasutamist.

“Sa muudaksid sõja nägu selliseks nagu see pole olnud pärst Teist maailmasõda.” .

Biden ei täpsustanud, mida USA teeks, kui Putin nii kaugele läheks.

“Nad muutuksid maailmas rohkem paariaks kui kunagi varem. Ja sõltuvalt sellest, millises ulatuses nad midagi teevad, sõltub ka meie vastus,” lisas ta.

Ukraina on viimastel nädalatel Venemaa vägedelt vallutanud tagasi suuri alasid riigi idaosas. 

Putin on samas jäänud vankumatuks, öeldes, et tema sõda Venemaa läänenaabri vastu kulgeb plaanipäraselt.

“Plaan ei kuulu kohandamisele,” ütles Putin reedel. “Meie pealetungioperatsioonid Donbassis  ei peatu. Need kulgevad aeglases tempos… Vene armee hõivab üha uusi territooriume.”

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
18. sept. 2022 12:05
Meeldib ikka mõnele neil teemadel spekuleerida, olgu see siis mõni külamees Kapa-Kohilast või lausa USA president Biden ehkki nii Putin kui teisedki Venemaa juhid on korduvalt kinnitanud, et tuumarelva kasutatakse esimesena vaid eksistentsiaalse ohu korral Venemaale. Vaevalt Ukraina endast sellist ohtu aga kujutab. Keemiarelvavarud on aga Venemaa juba ammu hävitanud erinevalt USA-st kellel need kõik ilusti laos tallel ning antud asjaolu vaevalt Bidenile teadmata on, seega on keemiarelvadest rääkides põhjust rohkem teda kui Putinit karta. Ja kui NATO USA-ga eesotsas kui ainus jõud, kes suudaks Venemaad eksistentsiaalselt ohustada viimast ei ründa, pole vaja vast ka Putini tuumarelvade pärast muret tunda.
... sa oled tuhajuhan?
19. sept. 2022 01:58
Venemaa on alati rääkinud üht ja teinud teist. Juba Brežnev ütles: rääkides partei , mõtleme Lenin ja vastupidi ning alati, rääkides üht , mõtleme teist. Küll on ikka hea, et sa tead - kuidas Vene on oma keemiarelvad on hävitanud, oled ekspert - ehk läheksid Putiniga läbirääkimistele?