"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ehitusplatsidel võib varguse ohvriks langeda kogu laokil olev vara (0)
18. september 2022
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Ehitusplatsid on jätkuvalt pikanäpumeestele maiuspalaks ning varaste saagiks langeb kõik, mis valveta jäetud.

“Varastatakse kõike, mis on jäetud valveta ja ripakile, eriti hinnas on ehitustööriistad,” ütles politsei pressiesindaja Annika Maksimov ja soovitas vara kaitsmiseks hoida asju kinnisel territooriumil, garaažis või muus ruumis, kuhu ei pääse kergesti ligi. “Ehitusobjektidel soovitame valveks nii mehitatud valvet kui ka kaameraid, sest suurel objektil ei pruugi üks valvur tagada turvalisust kogu territooriumil.”

Hiljuti fikseerisid G4S-i videokaamerad Jõhvi ehitusplatsil kahe isiku liikumise, millele reageerisid turvafirma patrullekipaažid ja informeeriti ka Jõhvi politseid. Platsi kõrvalt põõsast leiti kaks tühja plastikkanistrit ja Tallinn-Narva maantee ääres nähti ühte sõidukit kiiresti põgenemas. Patrull kontrollis politseiga territooriumil olnud sõidukeid, mis olid korras, kütusepaagi korgid terved ja kütuseloike maas ei olnud.

“Antud juhtumi puhul hoidis ekipaaži kiire reageerimine kütusevarguse ära, kuid kindlasti tasub suuremate territooriumite omanikel olla väga ettevaatlik,” märkis G4S-i kommunikatsioonijuht Maxim Tuul ja tõi välja ka teise juhtumi Jõhvis, kui patrullekipaaž reageeris laohoone sissetungihäirele. Koos politseiga peeti hoone katusel kinni kaks meest ja territooriumilt leiti kotid vasktraadiga, mida vargad kaasa proovisid haarata.

“Turvameetmeid, millega oma vara kaitsta on erinevaid: mehitatud valve, tehniline valve või videovalve – valik sõltub objektist. Suurte territooriumite puhul on kõige kindlam paigaldada videovalvesüsteemid,” selgitas Tuul. “Üheks heaks lahenduseks on mobiilne videovalve, mis on mõeldud objektidele, kus ei ole elektriühendust või ei saa vedada kaableid, kuid tuleb valveteenus võimalikult kiiresti aktiveerida.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.