"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
President Karis sõitis kuninganna Elizabeth II matustele (0)
18. september 2022
Scanpix/Pilt on illustratiivne

President Alar Karis sõitis pühapäeval koos abikaasaga Briti kuningakoja kutsel Londonisse, et osaleda esmaspäeval kuninganna Elizabeth II matusetalitusel.

“Elizabeth II, kelles olid ühendatud kuninglik väärikus ja inimlik huumoritaju, on olnud paljudele eeskujuks oma targa, tasakaaluka, sooja ja südamliku suhtumisega. Ta juhtis Briti kuningakoja vankumatult 21. sajandisse, hoides korraga traditsioone ja tunnistades samas maailma muutumist. Nii näitas Elizabeth II meile kõigile, kuidas kasvada avatumaks, kaasaegsemaks ja seejuures mõista püsivuse väärtust,” vahendas presidendi kantselei Karise sõnu.

Tema kinnitusel jättis Elizabeth II kõige kauem troonil olnud Briti monarhina Euroopa ja maailma ajalukku erilise pärandi. Oma täieliku pühendumisega riigile ja rahvale oli ta mitmele põlvkonnale innustajaks ja moraalseks toeks.

President Karise sõnul jääb Eesti rahvas mäletama kuninganna Elizabeth II sooja ja sõbralikku külaskäiku Eestisse 2006. aasta sügisel, mis oli Ühendkuningriigi ja Eesti pikaajalise ja tiheda sideme sümboliks.

Pühapäeva õhtul osaleb Eesti riigipea koos abikaasaga Londonis kuningas Charles III vastuvõtul.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.