"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
reedel kell 13-18 Insuldiselts korraldab seminari ”Toetav taastumine”, mis annab näpunäiteid insuldihaige füüsilise ja vaimse tervise kiiremaks taastamiseks (0)
19. september 2022

Eesti Insuldipatsientide Seltsi loojad Elen Kirt ja Mari Levo kinnitasid, et insuldi ja sellega kaasnevate terviseprobleemidega saab paremini toime tulla, kui leitakse toetust spetsialistide, pere ja lähedaste poolt ning tuntakse kõiki edukaks taastumiseks vajalikke võimalusi.

23. septembril toimuv seminar ”Toetav taastumine” annab näpunäiteid insuldihaige füüsilise ja vaimse tervise kiiremaks ja efektiivsemaks taastamiseks.

Infot leiab www.insuldiselts.ee ja https://www.facebook.com/Insuldiselts

Seltsi eestvedajate sõnul on insult raske ajuhaigus, mis on  maailmas südamehaiguste järel suurim surma põhjustaja ning invaliidsuse tekitaja. Eestis haigestub insulti igal aastal umbes 4500 inimest ning umbes 25% kõikidest insultidest tekib alla 50-aastastel.

Eesti Insuldipatsientide Seltsi juhatuse esimees rõhutas, et insult on aasta aastalt üha efektiivsemalt ravitav. Oluline on aga teada, et insuldi tagajärjel saab  kolmandik patsiente püsipuude ning kolmandik sureb ühe kuu jooksul ning vaid kolmandik taastub mõne kuu jooksul haigestumise eelsele tasemele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.