"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Romudevastase võitluse võiks viia uuele tasemele (1)
19. september 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Kuigi Tallinnas jt omavalitsustes saadetakse järjest rohkem romusid metalliveskisse, tuleb neid ka pidevalt juurde. ERR-i teatel saab Tallinna munitsipaalpolitsei päevas vähemalt ühe kõne mahajäetud auto kohta. Mõnel juhul on sel rehvid tühjad, mõnel juhul sammal peale kasvanud.

Aastas menetleb mupo 700-800 juhtumit niisuguse autoga, mille omanikud saavad oma karistusregistrisse väärteomenetluse. Sel taustal võiks aga öelda, et romudega võiks pidada võitlust mitte ainult tänavapildi, vaid ka autoregistri põhiselt. Kui mõnikümmend aastat vana laiatarbeauto kohta ei näita andmebaas ka liikluskindlustuse olemasolu juba pikemat aega, siis on tõenäoliselt tegemist lihtsalt kusagil asjatult seisva vanarauaga.

Loomulikult ei saa kedagi kohustada oma krundil seisvat vanaautot utiliseerima, kui see kedagi ei sega. Ent paljud on ka lihtsalt mugavusest või teadmatusest, mida ette võtta, vraki vedelema jätnud. Võiks ju omanikele viisaka kirja saata, et mis plaanid on. Vanametalli hind pealegi kasvab ja romu eest võib saada mõnisada eurot. Kõige kergem viis tänava ääres vedelevast sõidukist teavitamiseks on helistada mupo infonumbrile 14410.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kommentaar
20. sept. 2022 23:44
Romude kohta tuleks teha avalik tõrjekaart veebilehena, nagu on näiteks karuputke kaart, et inimesed saavad märkida asukohad, kus nad on, et siis tõrje (mis see iganes olema saab: mupo, vargad, omanik) millalgi sinna jõuaks. Ma märgiks kah sinna ühe konkreetse masina ära, ilmselgelt risustab majaesist ja seda juba aastaid, lisaks on see kaubik, mis ei lase kitsal alal teistel normaalselt liigelda.