"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Avalikul arutelul tutvustatakse Räägu pargi rekonstrueerimise plaane (0)
20. september 2022

Teisipäeval, 20. septembril kell 18:00 toimub Räägu pargis Kristiine elanikelt kogutud ettepanekute ja ideede põhjal koostatud pargi rekonstrueerimistööde projekti tutvustamine.

Räägu park pakub rohelise ja uudse puhkealana puhkamise ja vaba aja veetmise võimalusi nii eakatele, noortele kui ka väikelastele. Selleks, et Räägu parki muuta veelgi atraktiivsemaks ning pargimiljööd hubasemaks, on plaanis kaasajastada pargi atraktsioone ja kasutusvõimalusi.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe sõnul populaarne Räägu park Kriistiine linnaosa südameks, kuid tänaseks on mitmed pargi elemendid väsinud. „Räägu park on linnaosa üks olulisemaid investeeringuid nii sellel kui ka järgmisel aastal. Oleme seadnud prioriteediks korrastada ka teisi parke, haljasalasid ja hoove, et meie elanikel oleks rohkem õuesveetmise võimalusi,“ kinnitab Riibe.

„Pidevalt täiendame parke uute mänguväljakutega üle kogu Tallinna, et mõnusad haljasalad koos mitmekesiste aja veetmise võimalustega oleks võimalikult paljude meie linna elanike kodude läheduses. Viimastel aastatel on uuenduskuuri läbinud pargid mitmes Tallinna linnaosas, nüüd on järg Kristiine ja Räägu pargi käes,“ ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Pargi ala on projekteeritud viieks: 1-3-aastased ja koolieelikud, noored ja jõulinnak, eakate ala, mediteerimisaas ja pargi keskpunkt.

Mediteerimisaas ja eakate ala on projekteeritud kõige rahulikumaks pargi osaks, mida plaanitakse eraldada teistest aladest madal- ja kõrghaljastusega või linnamööbliga. Mediteerimisaasale on projekteeritud ellipsikujulisi niitmata alasid kevadiste sibullilledega, mis loovad aasale liigendatust ja hubasust.

Pargi põhjaosa on projekteeritud harva niidetavaks alaks, millega tugevdatakse ökosüsteemi ja summutatakse müra Räägu tänavalt, misläbi tagatakse ka lastele ohutus. Pargi funktsionaalne toimivus on säilitatud: säilivad olemasolevad teekoridorid, erinevas vanuseeas laste mängualad ja suuremad muruplatsid. Üldmulje loomisel on lähtutud looduspõhistest materjalidest ja värvitoonidest.

Täna on projekteerijad oma töö teinud ning on aeg plaane elanikele tutvustada. Üritusel osalevad Tallinna abilinnapea Vladimir Svet, Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti spetsialistid kui tellija esindajad ning projekti autorid ettevõttest K-Projekt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.