"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Lastekodu tänav on plaanis täiemahuliselt rekonstrueerida (0)
20. september 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

„Rekonstrueerimise tulemusel saab Lastekodu tänavast täiesti uus ja kvaliteetne linnaruum, mis moodustab lähiaastatel täielikult uueneva Keskturu alaga ühtse terviku. Pärast rekonstrueerimist saab Lastekodu tänaval ka jalgrattaga mõnusas ja turvalises keskkonnas liikuda,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Alates esmaspäevast on avalikul väljapanekul Lastekodu tänava rekonstrueerimise projekteerimistingimuste eelnõu, millele tallinlased saavad esitada oma ettepanekuid kuni 3. oktoobrini.

„Rekonstrueerimisega on plaanis kogu tänavaruum põhjalikult ümber kujundada – jalgratturitele, jalakäijatele ja sõidukitele luuakse üksteisest selgelt eraldatud liiklusruum, projekteerimistingimused näevad ette ka piisavalt ruumi haljastusele,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Ühtlasi uuendatakse tänavavalgustus, sademevee ärajuhtimine, kaugkütte ja -jahutuse ning ühisveevärgi ja kanalisatsiooni torustikud.“

Projekteerimistingimuste eelnõu ja selle lisamaterjalidega on võimalik tutvuda tööpäeviti Tallinna Kesklinna Valitsuses aadressil Nunne tn 18. Samuti saab materjalidega tutvuda Tallinna veebilehel: tallinn.ee/et/keskkond/lastekodu-tn-projekteerimistingimuste-avalik-valjapanek.

Huvitatud isikul ja isikul, kelle õigusi võib avatud menetluse korras antav õigusakt puudutada, on õigus esitada menetlust läbiviivale haldusorganile eelnõu või taotluse kohta ettepanekuid ja vastuväiteid e-posti aadressitel kesklinn@tallinnlv.ee või kommunaal@tallinnlv.ee või posti teel. Ettepanekute ja vastuväidete esitamise tähtaeg on 3. oktoober 2022. 

Projekteerimistingimuste eelnõu hõlmab Lastekodu tänava kogu ulatuses – Liivalaia tänavast kuni Masina tänavani ning lisaks ka Magasini tänava lõigu Lastekodu tänavast Tartu maanteeni.

Eelnõu kohaselt lähtutakse Lastekodu tänava projekteerimisel järgmistest üldistest põhimõtetest – säilitada olemasolevad puud ja lisada puuderead täna puuduvatesse tänavalõikudesse; säilitada tänava servades pikiparkimine; lisada haljastust ja rattaparklaid; rattaparklate rajamisel analüüsida külgnevate hoonete rattaparkimiskohtade vajadust tagamaks parkimisvõimalus asutusetele ja korterelamutele, millele ei ole rattahoiu kohti; luua võimalused ka elektritõukerataste parkimiseks; tänava piirkiiruseks projekteerida 30 km/h; tänava põhjaküljele projekteerida lai, võimalusel nelja meetri laiune, sillutatud kõnnitee/jalakäijate promenaad koos pinkidega ning mõlemale teepoolele rajatakse jalgrattarada.

Projekteerimistingimuste eelnõu avaliku väljapaneku tulemusi tutvustav avalik arutelu toimub 19. oktoobril algusega kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna ürituste saalis aadressil Liivalaia tn 40 (sissepääs peauksest 15 m Juhkentali tänava pool).

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.