"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Ratas tegi Kallasele ministri puudumise pärast märkuse (0)
20. september 2022
Jüri Ratas. Foto: Mats Õun

Riigikogu esimees Jüri Ratas tegi märkuse peaminister Kaja Kallasele, kuna augustis puudus riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungilt rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, vahendab BNS.

Ratas tuletas kirjas Kallasele meelde, et riigikogu kodu- ja töökorra seadus annab komisjonile õiguse nõuda valitsuse liikme komisjoni istungil osalemist tema võimkonda kuuluvate küsimuste kohta teabe saamiseks.

„See tähendab valitsusliikme kohustust ilmuda komisjoni istungile,” märkis riigikogu esimees Jüri Ratas. „Eelnevat arvesse võttes pean äärmiselt oluliseks seda, et kui komisjon on kutsunud ministri komisjoni arutelule, siis minister arutelul ka osaleks, nii nagu seadus seda ette näeb,” lisas Ratas.

Arvestades, et suur osa valitsuskabineti koosseisust on muutunud, palus riigikogu esimees Kallasel juhtida valitsuse liikmete tähelepanu seadusest tulenevale kohustusele.

Riigikogu juhatuse poole pöördus riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Tõnis Mölder, kes mainis, et rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ei osalenud komisjoni 15. augustil toimunud avalikul istungil. Ta ei tulnud istungile kohale ega osalenud arutelus ka videosilla vahendusel. Istungil arutati plaanitavaid maksumuudatusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.