"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
VAATA VIDEOT Kaja Kultuurikeskuses algasid taaskord legendaarsed tantsuõhtud, juba peale teist takti oli tantsupõrand paare täis (1)
21. september 2022

Kultuurikeskuses Kaja jätkuvad sel hooajal meeleolukad tantsuõhtud. Sügise esimesel peol mängis muusikat Tallinna politseiorkestri bigbänd ning Marvi Vallaste. Igas vanuses tantsulised leidsid tee saali keskele juba peale teist takti – kinnitus, et liikumine ja tants hoiavad meid noorena.

Kaja kultuurikeskuse tantsuõhtud on juba aastatepikkune traditsioon ja Mustamäelased teavad täpselt, et sealt juba ilma üleva emotsioonita tagasi ei tule.

Tallinna politseiorkestri bigbändi dirigent Siim Aimla sõnul on rõhk pandud jazzilikule tantsumuusikale. „Tantsusammude valdajad saavad seda ära kasutada ja oma oskusi proovile panna,“ ütles ta. „Siin inimesed teavad, mida kuulama tulevad ja teavad, miks nad siin on. Selles mõttes on väga meeldiv nendele musitseerida.“

Tantsuõhtu hubane atmosfäär, õrn valgus, kaunis helikõla ja intiimne olemine tegid olustiku maagiliseks ning peale teist takti oli juba tantsupõrand paarikesi täis.

Õhtu täis elamusi

Tantsuõhtule tulnud Virvel oli meeleolu väga hea. „Nii hea muusika, palju rahvast ja toredad kõik,“ rääkis ta. „Milleks kodus istuda issand jumal? Saab sõpradega rääkida ja muusikat kuulata, see on kõige tähtsam!“

Kaja pikaaegsed külalised Maie ja Peeter hakkasid tantsusamme õppima kui pensionile jäid. „Me käisime juba vanas Kajas,“ ütles Maie. „8-10 aastat oleme käinud ja kui saame, siis ikka tuleme,“ lisas Peeter.

Agnes ja Jorgen on omasõnul ka kunagi tantsutrennis käinud, kuid siis sündis neil laps ja elu läks kiireks. „Mulle meeldis tša-tša-tšaa,“ märkis Agnes. „Ei, sulle meeldis džaiv, ära valeta,“ parandas Jorgen lõbusalt. „Džaiv jah, enam ei mäletagi, pole nii ammu tantsinud,“ nõustus Agnes.

Septembri algusega on Kaja keskuses taas alanud kogu kultuuriprogramm ning tegevust on terve hooaja vältel. Meeleolukas tantsuõhtugi ei jää viimaseks ning huvilised saavad järgmisest üritusest juba ise osa võtta.

Kes kord maitse suhu saab, see tuleb ikka tagasi

Kultuurikeskus Kaja juht Elvis hinnangul annab suurepärase meeleolu juba kultuurikeskuse uhke saal. „Kui vaadata seda lava ja seda, et sul ei ole mingi pisikene bänd siin lava peal, vaid sul on terve suur orkester, pluss imeline solist ja sealjuures kogu see meeleolu,“ kirjeldas ta. „Meil on kohapeal avatud ka kohvik. Inimestel on hea olla laudade taga, ennast mõnusalt ja vabalt tunda, tantsida, elust rõõmu tunda. See atmosfäär siin imelises Kaja kultuurikeskuses, seda kindlasti peab oma silmaga nägema ja kogema. Ma ütlen seda, et kui sa ükskord Kaja kultuurikeskusesse satud, siis sa jäädki siia tulema.“

Tantsuõhtuid toimub tavaliselt kaks korda kuus ja suuremad üritused koos politseiorkestri bigbändiga toimuvad kord kvartalis. Infot järgmise ürituse kohta saab leida Kaja kultuurikeskuse kodulehelt.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Davina Claire
21. sept. 2022 18:16
Tere, daamid ja härrad; Kas vajate kiirlaenu 24-48 tunni jooksul? Kui vastus on jaatav, soovitan teil taotleda meiega laenu Novelty Finance'is e-posti teel: noveltyfinances@gmail.com VÕI WhatsApp: +447915601531.