"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod ja video Tallinna lennujaama päikesepargid toodavad 14 protsenti tarbimisest (0)
21. september 2022

Tallinna lennujaama päikesepargid toodavad juba täna keskmiselt 14 protsenti lennujaama tarbitavast elektrit, samas kui juunis, mis oli tootlikkuse mõttes parim kuu, tootsid sel hetkel töös olnud pargid 23 protsenti tarbitavast elektrist.

Vaata galeriid (41)

Tallinna lennujaam avas teisipäeval oma 86. sünnipäeval pidulikult ka uue vastvalminud päikesepargi, mis oli järjekorras juba seitsmes. Aasta lõpuks on Tallinna lennujaamas töös päikesepargid koguvõimsusega 4,14 megavatti, teatas lennujaam.

Kuna lennujaama taristud on avatud 24/7 ning peavad olema hästi valgustatud, moodustab kõige suurema osa lennujaama heitest just elekterenergia.

Rohepöördesse on AS Tallinna Lennujaam teinud investeeringuid üle Eesti. “Aastatel 2020–2021 investeerisime ainuüksi päikeseparkide ehitusse üle 1 miljoni euro ning sel aastal teeme Tallinnas roheenergiasse investeeringuid pea 2 miljoni euro eest. Roheenergiale lähevad üle ka meie regionaalsed lennujaamad, kuhu sel ja järgmisel aastal plaanime investeerida täiendavad 1,7 miljoni euro. Aastaks 2030 toodame juba rohkem elektrienergiat, kui tarbime,” usub lennujaama juhatuse esimees Riivo Tuvike.

Just konkurentsis püsimise eesmärgil ning transpordisektoris roheteemadel teerajajaks ning eeskujus olemise eesmärgil on ettevõte pidanud oluliseks roheinvesteeringutega jätkamist ka viimaste aastate kriiside kiuste.

Lisaks taastuvenergiale üleminekule ja energiatõhususe tagamisele uueneb lennujaama tehnikapark, sest aina enam liigutakse elektri- ja akutoitel töötavatele seadmetele. “Tulevikus liiguvad kõik lennukite ja reisijate teenindamiseks vajalikud sõidukid lennujaama territooriumil elektri, aga ilmselt ka vesiniku jõul. Juba täna kasutame elektrilisi lennukite puksiiri ja laadurit, aga ka meie töötajad kasutavad territooriumil liikumiseks elektrilisi tõukerattaid,” tutvustas Tuvike lennujaama keskkonnaalaseid eesmärke.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.