"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Elering: oleme valmis Baltimaad sünkroniseerima Mandri-Euroopaga (0)
23. september 2022

Elering kinnitab, et on koos teiste Balti elektrisüsteemihalduritega valmis vajadusel Balti riikide sünkroniseerimiseks Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga

Risk, et Venemaa desünkroniseerib Eesti ja Balti riigid oma elektrisüsteemist erakorraliselt, on olnud tavapärasest suurem alates veebruarist, mil Venemaa ründas Ukrainat, teatas süsteemihaldur, kes, nagu ka naaberriikide süsteemihaldurid on selleks Eleringi sõnul valmistunud ja valmis. Midagi spetsiifilist või erakorralist elektrisüsteemi talitluses ei ole.

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul on Balti riigid valmistunud Venemaa/Valgevene elektrisüsteemist lahkuma juba aastaid. “Kui peaks aga juhtuma, et Venemaa ühendab meid enda elektrisüsteemist lahti varem, oleme me praegu valmis kiiresti sünkroniseerima Mandri-Euroopa sagedusalaga nii, et elektritarbija muutust ei märka. Selleks teeme me koostööd nii naaberriikidega kui ka kohalike elektritootjatega tagamaks sujuv üleminek ühest elektrisüsteemist teise,” selgitas Veskimägi.

Ametlikult on Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga liitumine plaanis 2025. aastal ja iga päevaga sellele lähemal ollakse Eleringi selgitusel sünkroniseerimiseks valmis aina väiksemate riskide ja kuludega. Alates veebruarist on aga Elering teinud olulisi lisasamme, et maandada riskid ka erakorralise lahtiühendamise puhul Venemaa süsteemist ja sellest tulenevalt on elektrikatkestuste oht sellises olukorras väike.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.