"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tatar: energiajulgeoleku riskide realiseerumise tõenäosus on tõusnud (0)
23. september 2022
Timo Tatar Foto Mats Õun

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar ütles reedesel pressibriifil, et varasemate energiajulgeoleku riskide realiseerumise tõenäosus on kõrgem kui varem.

Samas on Tatari sõnul Eesti nendeks riskideks valmistunud pikka aega, tööd on käinud ettevalmistusfaasis 10 aastat ning paar viimast aastat on tehtud ka infrastruktuuri parandusi.

Ka Eleringi juhi Taavi Veskimägi sõnul on riskid realiseerumine varasemast tunduvalt tõenäolisem. “Risk erakorraliseks eraldumisest ühtsest Venemaa elektrisüsteemist on olnud teada aastaid. Täna on muutunud tõenäosus. Aga see muutus on toimunud üldisest julgeolekuolukorrast tingituna, mitte spetsiifiliselt elektriturust,” ütles ta.

Lõplikult on Balti riigid Eleringi juhi selgitusel eraldumiseks valmis 2025. aasta lõpuks, kuna see nõuab suuri taristuinvesteeringuid. “Kindlasti me saame ka täna hakkama Balti elektrisüsteemi eraldi talitamisega. Aga see tähendaks ilmselgelt lisakulusid tarbijatele,” lisas Veskimägi, kinnitades, et juhul kui toimub äkiline desünkroneerimine jäävad tuled põlema ja kodud soojaks. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.