"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Jõukas naine: palun maksustage mind rohkem! (1)
26. september 2022
Kristi Saare. Foto: Mats Õun

Investor Kristi Saare ütles Eesti Päevalehele antud intervjuus jõukale inimesele väga ebatüüpiliselt, et rikkaid võiks rohkem maksustada. “Mind võiks küll rohkem maksustada,” rääkis ta.

“Palun, maksustage mind rohkem! Ma ei jää sellest vaesemaks. Miks meil ei ole automaksu? Luksusmaksu? Tarbimismakse? Miks me ei maksusta kinnisvara? Mul on kinnisvara ostes inimlikult raske selle üle rõõmus olla, sest investoril on kinnisvara osta väga lihtne, sellal kui inimesel on oma kodu osta väga raske. Kapital teeb rohkem tööd kui inimesed, aga inimtöö võiks ju ka ometi väärtus olla.”

Loomulikult tekib selle intervjuu taustal küsimus, et miks ei maksustata näiteks kellegi teist, kolmandat või ei tea mitmendat kinnisvara. Üsna selge, et oma kodu pidamine võiks olla võimalikult soodne, aga teise või kolmanda kinnisvara puhul võib rääkida juba investeeringu maksustamisest.

Samamoodi võiks maksustada näiteks ühe omaniku teise auto, mootorratta, veesõiduki, aga juba esimese jahi jne. Ajalooväärtuslikud kollektsioonid jm erandid ehk välja arvatud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
26. sept. 2022 12:51
Vöga silmakirjalik ettepanek tegelikult väga valelikult inimeselt, sest kes keelab sel jõukal naisel juba praegu vabatahtlikult ühiskonna ja selle liikmete üldiseks hüvanguks kulutada? Selleks pole teatavasti kunagi mingit maksuametit või maksuseadusi vaja olnud.