"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Taani teatas gaasilekkest Läänemerel Nord Stream 2 lähistel (0)
26. september 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Taani mereliikluse agentuur teatas esmaspäeval Läänemeres gaasilekkest Nord Stream 2 torujuhtme lähistel, vahendab BNS.

Taani Bornholmi saarest kagus avastatud gaasileke on mereliiklusele ohtlik ning liiklus on keelatud lekkest viie meremiili raadiuses, teatasid võimud laevadele. 

Saksa majandusministeeriumi teatel oli torujuhtmes rõhulangus, mille põhjuse osas ei ole selgust.

Torujuhtme operaatori teatel registreeriti rõhulangus ööl vastu esmaspäeva ja sellest anti teada mereliikluse agentuuridele.

“Torujuhe ei olnud kordagi kasutuses, ainult tehniliselt tööks valmis seatud ja seega gaasiga täidetud,” ütles Nord Stream 2 kõneisik Ulrich Lissek.

Nord Stream 1 kõrval kulgev torujuhe pidanuks kahekordistama Vene gaasiekspordi Saksamaale, kuid Berliin keeldus seda Ukraina sõja puhkemise järel tööle panemast.

Saksamaa, mis sõltus suuresti Vene fossiilkütustest, on sestsaati olnud suure surve all, kuna Moskva on energiatarnet kärpinud.

Vene gaasihiid Gazprom vähendas gaasitarneid läbi Nord Stream 1 torujuhtme järk-järgult kuni selle täieliku seiskamiseni augusti lõpus. Põhjuseks toodi Lääne sanktsioonid, mis väidetavalt takistavad hooldustöid.

Saksamaa on Gazpromi selgitusi tõrjunud ja süüdistanud Moskvat energia kasutamises relvana Ukraina sõjas.

Kremli esindajad on varem öelnud, et Nord Stream 2 tuleks tööle panna.

“Tarneid on tehniliselt võimalik jätkata,” lausus augustis Kremli pressisekretär Dmitri Peskov.

Nord Stream 2 osas on kutsunud Berliini meelt muutma ka endine kantsler Gerhard Schröder, kelle ametiaja viimastel päevadel kiideti heaks esimese torujuhtme ehitus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.