"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Kesklinn asus kaasavat eelarvet täitma - 15 paika istutatakse kokku tervelt 108 puud (0)
27. september 2022
Foto: Kesklinna LOV

„Kesklinnas võitis mullu kaasava eelarve hääletuse ülekaalukalt idee “Rohkem puid kesklinna!” Nüüdseks on pikk ettevalmistusprotsess läbitud, koostööpartner leitud ja istutamisega algust tehtud,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Istutame 15 väljavalitud paika erinevat liiki puid – hõbepapleid, jalakaid, vahtraid, pärnapuid, pirnipuid, hobukastaneid jm. Puuliikide valikul arvestasime istutuspaikade eripärasid ja konkreetset kasvukeskkonda.“

Sügise jooksul istutatakse kaasava eelarve raames Kesklinna kokku 108 puukoolides suureks kasvatatud eri liiki puud. Esimese kaasava eelarve puuna istutati täna Tartu maantee algusse, SEB panga maja naabrusse 4 meetri kõrgune pooppuu.

Oktoober ja november on puukoolis kasvatatud, linnapuude nõuetele vastava diameetri ja kõrgusega lehtpuude istutamiseks kõige sobivam aeg. Mullapalliga lehtpuude istikuid istutatakse peale lehtede langemist kuni kasvupinnase külmumiseni. Novembris on kasvupinnas juurdumiseks piisavalt soe ja niiske. Tänavune suvi oli mäletatavasti väga palav ja põuane – isegi veel praegu on õhus ja mullas niiskust vähe ja puude lehed on veel suurelt osalt rohelised.

Puude soetamise ja istutamise eest kannab hoolt tööde teostaja leidmiseks korraldatud riigihankel parima pakkumise teinud Mefab OÜ.

Esimesel aastal, mil Tallinnas kaasavat eelarvet rakendati, võitis Kesklinnas idee paigaldada juurde joogiveekraane. Selle tulemusena ongi nüüd neid linnaosas kaks korda rohkem kui enne.

„Kesklinna haljastamise eest ei kanna me hoolt üksnes kaasava eelarve raames – parkidesse ja haljasaladele oleme tänavu istutanud sadu põõsaid ja ka puid,“ lisas linnaosa vanem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.