"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Lasnamäe soovib Tondiloo pargi ümber nimetamist Kivila pargiks (0)
27. september 2022
Tondiloo park Foto Albert Truuväärt

Lasnamäe linnaosavanem Juliana Jurtšenko tegi Tallinna linnavalitsuse minekomisjonile ettepaneku nimetada Linnamäe tee ja Kivila ning Kärberi tänava vahelisel haljasalal asuv Tondiloo park segaduste vältimiseks ümber Kivila pargiks.

Jurtšenko sõnul tekitab pargi praegune nimi praktikas mitmeid ebamugavusi. “Näiteks linnaosavalitsusena kasutame ametlikus kommunikatsioonis ametlikku nime, kuid paljudele inimestele ei ütle see midagi. Lisaks rajati üle tee aasta tagasi uus ja uhke Tondiraba park, mis oma osalise sarnasuse tõttu Tondiloo nimega omakorda segadust juurde toob,” põhjendas Jurtšenko nime muutmise vajadust Tallinna abilinnapeale ja nimekomisjoni esimehele Madle Lippusele tehtud pöördumises.

Jurtšenko sõnul on linnaosa korraldatavatel üritusel osaleda soovinud mitmel inimesel jäänud arusaatatuks, kuhu tuleb minna või on nad läinud hoopis Tondiraba parki. “Samasugused ebameeldivad olukorral leiavad aset ka koostööpartneritega, mis omakorda häirib tugevalt meie töö sujuvust,” märkis Lasnamäe linnaosavanem.
 
Jurtšenko viis sotsiaalmeedias läbi küsitluse, millest selgus, et 97,4 protsenti ehk 676 vastanut soovis pargi nimeks Kivila mitte Tondiloo.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.