"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Otsepilt
vaata otse Rahanduskomisjon soovib saada ülevaadet elektri- ja gaasi varustuskindlusest seoses ees ootava kütteperioodiga, ühe olulise teemana on päevakorras LNG terminali rajamine (0)
27. september 2022
Otsepilt

„Tänase komisjoni istungi eesmärgiks on saada selgus terminali rajamise ja gaasivarude osas. Talv on tulekul  ja seetõttu peame tagama mõistliku hinnaga gaasivarustuskindluse nii kodutarbijatele kui ka meie ettevõtjatele. 75 protsendi toiduainetööstuse ja 58 protsendi rasketööstuse ettevõtetes sõltub töö jätkamine maagaasi olemasolust. Ainuüksi oma kodu kütmiseks, vee soojendamiseks ning toidu valmistamiseks kasutab Eestis maagaasi üle 100 000 tarbimiskoha,“ selgitas olukorda rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk.

Riigikogu rahanduskomisjon arutab oma tänasel avalikul istungil koos asjaomaste asutuste esindajatega energia varustuskindlust, mis on eriti teravalt esile kerkinud. Aivar Kokk ütles, et komisjon soovib saada ülevaadet elektri- ja gaasi varustuskindlusest seoses ees ootava kütteperioodiga. Ühe olulise teemana on päevakorras LNG terminali rajamine.

Koka sõnul lepiti koalitsioonikõnelustel kokku, et Eestisse rajatakse LNG vastuvõtuvõimekus käesoleva aasta sügiseks.

Ta lisas, et Paldiski LNG terminal koosneb kolmest osast – sadamast, Eleringi poolt rajatavast toruühendusest Balticconnectoriga ja laevast. Alexela ja Infortar vastutavad kai ja sadamarajatiste. Kevadel leppisid Eesti ja Soome valitsused kokku, et laev tuleb sinna, kus esimesena terminal valmis saab.

Komisjoni istungist võtavad osa Eleringi, Eesti Gaasi, Infortari ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Rahanduskomisjoni kell 14 algavat istungit on võimalik jälgida veebiülekande kaudu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.