"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Estonia teatrimaja arenguvõimalusi hakkab vaagima töörühm, eesmärk on kaardistada alternatiivseid asukohti ning võimalusi ooperi- ja balletiteatri rajamiseks (1)
28. september 2022
Foto Mats Õun

Homme, 29. septembril kell 10 koguneb Tallinna Strateegiakeskuses (Kaarli pst 1) esimest korda Rahvusooper Estonia hoone tulevikukontseptsiooni komisjon, mille eesmärk on pakkuda välja terviklik ja realistlik visioon Rahvusooper Estonia hoone arendamisele.

„Töögrupp sündis Tallinna linna ja Rahvusooper Estonia ühisel initsiatiivil, et kujundada erimeelsustest hoolimata nägemus Rahvusooper Estonia kui ühe Tallinna  südalinna sümbolobjekti tulevikust,“ ütles Tallinna strateegiadirektor Raido Roop. „Komisjon võtab aega ja arutab läbi erinevad teoreetilised võimalused Rahvusooper Estonia arendamiseks, kaasates vajalikke eksperte ja tellides vajadusel ka täiendavaid uuringuid. Meie soov on jõuda rahvusooperi tuleviku osas ühisele arusaamale ja loodame tulemuseni jõuda aasta jooksul.“

Töögrupi ülesanded on arutada ja analüüsida ühiselt läbi Tallinna linna seisukohad ja Rahvusooper Estonia vajadused juurdeehituseks või uueks hooneks, lähtudes linnaehituslike, muinsuskaitseliste, keskkondlike jt piirangute raamidest ning arvestades ooperiteatrile vajalikku ruumiprogrammi. Samuti on eesmärk kaardistada ja analüüsida alternatiivseid asukohti ning võimalusi ooperi- ja balletiteatri rajamiseks ning kujundada seisukoht sobivaimast asukohast.

Rahvusooper Estonia peadirektori sõnul on rahvusooperil suur huvi selle teema käsitlemisega Tallinna linnaga ühiselt edasi liikuda. „On selge, et üksteisele vastandudes ei jõua me kusagile ja meil on vaja leida mõistlik ning kõiki osapooli rahuldav lahendus,“ kinnitas Ott Maaten.

Komisjoni esimees on Tallinna linna strateegiadirektor Raido Roop ning aseesimees Estonia Seltsi juhataja Mart Mikk. Lisaks kuuluvad komisjoni Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome kompetentsikeskuse juht, arhitekt Kaidi Põldoja, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Dubovik, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja Hillar Sein, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti esindaja Ain Järve, aastatel  2015-2021 Muinsuskaitseameti peadirektor olnud Siim Raie, TalTechi Inseneriteaduskonna Ehituse ja arhitektuuri instituudi abiprofessor tenuuris Jaan Kuusemets, TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli lektor, arhitekt Toivo Tammik ning kultuurivaldkonna edendaja Jaak Allik. 

Komisjoni esimese koosoleku päevakorras on töövormi, konkreetsete eesmärkide, rahastamisküsimuste, tööjaotuse ja edasiste tegevuste kokkuleppimine.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

mitu korda seda valikut tehakse
29. sept. 2022 02:18
pange paika Linnahalli juurde nagu korra oli planeeritud , ilus mereäärne ala saab ja tänaste materjalide võimalustega , oleme nagu Sidneys. Seal on kruiisilaevad, tramm tuleb Lennujaama ja Kesklinna kõikjale, muu ÜT , jms. Päris linnatsentrum on juba nii umbe aetud , et varsti pole ÜT ka enam ruumi liikuda. Sellise kultuurihoone juures peab olema ka võimalus s/a parkimiseks , tullakse ka mujalt Eestist. Ja taksod lihtsalt kättesaadavad. Vähemasti saaks kogu sadama ala lahenduse kuni Patareini korda. See Strateegiakeskus- need naljamehed saatke sõjaväkke- nende ulme mingil ajal , et rong Koplist -Kristiinesse, näitab, et nad vajaksid klistiiri.