"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Nõmmel punutakse sel nädalal Ukrainasse saatmiseks varjevõrke (0)
28. september 2022
Foto Jukko Nooni

Sel nädalal toimuvad Nõmmel varjevõrkude punumise talgud. Vabatahtlikud kogunevad neljal päeval Nõmme Maja hoovis (Valdeku 13), et punuda Ukrainasse saatmiseks maskeerimisvõrke.

Esimene talgupäev oli eile, 27. septembril. Sel nädalal toimuvad talgupäevad veel neljapäeval (29.09), laupäeval (1.10) ja pühapäeval (2.10).

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul elavad Nõmmel suure südamega naised, kes on Kristina Reinelleri eestvedamisel juba mitmeid kuid Ukrainasse saatmiseks varjevõrke pununud. „Kokku on punutud varsti pea tuhat ruutmeetrit võrke ning Ukraina poole on teele läinud juba viis saadetist,“ rääkis Kuri pärast esimest talgupäeva, kus ta ka ise punumisel abiks oli.

Neljapäeval toimub punumine õues telkides, riietu soojalt ja mugavalt. Nädalavahetusel punutakse Nõmme Maja aulas. Kohapeal toimub juhendamine ja on olemas kõik punumiseks vajalikud vahendid. Liituda võivad kõik soovijad endale sobival ajal ajavahemikul kell 10-18, kuid selleks on vajalik eelregistreerimine Nõmme linnaosa valitsuse kodulehel, et korraldajad teaksid arvestada.

Varjevõrkude punumise talguid korraldab MTÜ Nõmme Oma Kunstiklubi, Nõmme linnaosa valitsus pakub osalejatele kohapeal sooja suppi, jooki ja pirukaid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.