"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
video Tallinna korteriühistud taotlevad massiliselt haljastustoetust (0)
28. september 2022

“See on ikkagi väga oluline sellepärast, et korteriomanikud ja korteriühistud  on pidevalt raha hädas. Ilu tagaajamine on see viimane asi, mida tehakse. Kui linn seda toetab ja midagi ilma saab, siis muidugi ollakse selles väga aktiivselt osalema,” rääkis Tammsaare tee 85 korteriühistu esimees Aavo Vään.

Tallinna korteriühistutele suunatud haljastustoetus “Roheline õu” on elanike seas väga populaarseks saanud. Seetõttu laiendab linn hoovide haljastamise võimalusi. Toetust saab taotleda korterelamu hoovi haljastuse rajamise või korrastamise töödeks. Näiteks puude, põõsaste, püsikute, ja muude taimede ostmiseks,  istutamiseks kui ka lillevaaside  soetamiseks.

Toetusega on võimalik katta kuni 60% tööde ja materjalide maksumusest. Maksimaalne toetussumma ongi 600 eurot korterelamu kohta kalendriaastas. Ühtekokku on tänavu linnaeelarves toetuseks ette nähtud 58 150 eurot.  Praeguseks on  toetusteks eraldatud  juba 42 257 eurot.

“Jätkuva huvi tõttu oleme näinud seda, et oleks vaja raha juurde planeerida ja seda olemegi teinud. Kõigile korteriühistutele rahustuseks ja soovituseks, et kindlasti on võimalik veel taotlusi esitada ja ka raha on veel olemas. Saame kindlasti toetada hoovialade korrastamist,” lisas Tallinna Linnavaraameti juhataja Hardi Alliksaar.

Kõige suuremat huvi näitavad üles Kesklinna, Kristiine ja Põhja-Tallinna elanikud. Põhja-Tallinna linnaosa vanema Manuela Pihlapi sõnul on sellel aastal olnud huvi veelgi suurem kui varasematel aastatel. ” Aasta aastalt on see kasvanud. Heki pügamised, hooldusraie, kuid üha enam tuleb ka lillede istutamist juurde,” täpsustas Pihlap.

Haljastustoetuse roheline õu taotlusi võetakse vastu aasta ringi, kuni toetuse maksmiseks eelarves raha jätkub. Taotluse esitamiseks tuleb siseneda Tallinna projekti- ja tegevustoetuste infosüsteemi, kasutades ID-kaarti või mobiil-ID-d.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.