"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
VIDEO Tallinn annetas Ukraina linna koolile 50 sülearvutit (0)
29. september 2022

Ukrainas visiidil viibiv Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski andis Žõtomiri linna lütseumile üle Tallinna annetatud 50 kasutatud sülearvutit.

„Žõtomiri linna lütseum nr 25 ei ole juhuslikult valitud. Kool sai sõja algul raketitabamuse, mille tulemusena on koolimaja pea täielikult hävinenud. Koos sellega hävinesid ka kõik õppetegevuseks vajalikud seadmed ja õppematerjalid,“ ütles Ossinovski. „Uue koolimaja ehitus on suur ja pikaajaline ettevõtmine, küll saame me operatiivselt toetada nende õpilaste haridust, kes on lähiaastatel sunnitud õppima asenduspindadel,” lisas ta.

Ossinovski sõnul on Ukraina ülesehitus niivõrd massiivne ülesanne, et lisaks rahvusvahelisele ja riiklikule tasandile on siin oma roll ka omavalitsustel. “Tallinn kui Eesti suurim omavalitsus peab selles olema kindlasti suunanäitaja,“ ütles Ossinovski visiidi alguses.

Jevgeni Ossinovski viibib Ukrainas nädala lõpuni. Visiidi eesmärgiks on kaardistada koostöökohti Tallinna linna ja Ukraina omavalitsuste vahel ning arutatakse ka konkreetsemaid abiprojekte, mida Tallinn saaks lähiaastatel toetada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.