"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tarandi suhtes läbi viidud kriminaalmenetlus lõpetati oportuniteediga (2)
30. september 2022
Indrek Tarand Foto Mats Õun

Joobnuna autoroolist tabatud Indrek Tarandi suhtes läbi viidud kriminaalmenetlus lõpetati oportuniteediga.

Indrek Tarand tabati 24. augusti varahommikul oma sõiduauto roolist alkoholijoobes.

Kuna Indrek Tarandil puudusid varasemad kriminaalkaristused ning ta kahetses oma tegu otsustas ringkonnaprokurör Evelin Ansip-Kukk lõpetada kriminaalmenetluse oportuniteediga.

“Kriminaalmenetluse oluliseks eesmärgiks on tagada see, et süüteo toime pannud inimene käituks edaspidi õiguskuulekalt ning karistamine pole alati kõige parem meetod, kuidas inimese käitumist muuta. Tihti on muud meetmed, näiteks sotsiaalprogrammid või alkoholitarvitamise häire ravi läbimine palju efektiivsemad. Kuna roolist kriminaalses joobes tabatud Indrek Tarand mõistab ning tunnistab oma eksimust ning on menetluse käigus ka ise omal initsiatiivil astunud samme, et sellist olukorda tulevikus vältida, leidis prokuratuur, et tema kriminaalkorras karistamine ei ole vajalik,” selgitas ringkonnaprokurör Ansip-Kukk.

Kui Indrek Tarand jätab talle oportuniteediga määratud kohustused täitmata uuendab prokuratuur kriminaalmenetluse.

Endine Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand, kes pidi augustist alustama Valgevene pealinnas Minskis tööd suursaatkonna asejuhina, viidi ööl vastu 24. augustit Tallinnas välisministeeriumi hoone juurest politseiautoga ära. Tarandil tuvastati politsei teatel kriminaalne joove ja ta kõrvaldati juhtimiselt.

Välisministeerium algatas joobekahtlusega autoroolist kõrvaldatud Tarandi suhtes sisemenetluse ning lõpetas temaga töösuhte.  

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

karistus oleks pidanud olema
1. okt. 2022 20:32
saata ikkagi Valgevenesse
kummaline juhtum
30. sept. 2022 18:43
kõik varem toimunu on justkui + ja nii jääbli alati opurtuniteet? (siis pole ju eelnevat olnud :)) Karistatud isik on nüüd koolipapa? - näidis? Elu on põnev. Õpetlik osa - Jooge palju soovite, käituge kuidas soovite ja nõudke oportuniteeti.