"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Toidufestivalil selgus aasta parim kokk (0)
01. oktoober 2022
Lauri Laan

Toidumessil Tallinn FoodFest pälvis reedesel kokkade võistlusel aasta koka tiitli Helena Vallimäe restoranist Wicca.

Eesti Peakokkade Ühenduse korraldatud sündmuse finaalis osales kuus toidumeistrit. Võistlejatel tuli etteantud aja jooksul valmistada eelroog, pearoog ja veganmagustoit. Eelroa kohustuslikuks tooraineks oli ahven, pearoal Äntsu mõisa broiler ja nuikapsas. Veganmagustoit tuli neil valmistada kaerasaadustest.

“See oli suur üllatus, sest konkurents oli minu arvates väga suur, aga mul on taktika, et võistlen igal võistlusel niikuinii alati iseendaga ehk annan endast parima,” ütles võistluse võitja Helena Vallimäe.

Laureaadi valmistatavaks eelroaks oli ahven kartuli ja mustjuurega, pearoaks Äntu kana
nuikapsa ja õunaga ning magustoiduks kaeramagustoit põldmarjade ja leedriga.

Aasta koka võistluse teise koha pälvis German Macharašvili Grand Rose spaast ning kolmanda Alexey Aleksandrov Tallinna Bombay hotellist. 

Eesti kööki, restoranikultuuri ja Eesti toidukultuuri edendav üritus toimus juba 28. korda. Toidumessi korraldaja Tiit Sarve sõnul on 1995. aastal alguse saanud kokkade jõukatsumine andnud Eesti kokanduse taevasse palju eredaid tähti.

“Koostöö peakokkadega on sujunud suurepäraselt ning messi programmis olev kokkade võistlus on alati toonud täismaja külastajaid,” märkis Sarv.

Võistluse peakorraldaja, Eesti Peakokkade Ühenduse presidendi Taigo Lepiku sõnul oli tänavust võitjat erakordselt keeruline ennustada.

“Kuigi võitja on ametlikult vaid üks, tuleb ikkagi tõdeda, et tegelikkuses on võitjad kõik finaalis osalenud kokad – Eesti kokkade maitsemeel on tõesti kõrgel tasemel,” ütles Lepik.

Võistlusi hindas rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid Belgiast pärit kuid Eestis elav peakohtunik Emmanuelle Wille, Ivan Derizemlja, rootslane Marcus Hallgren, Tapio Laine
Soomest, Jeppe Foldager Taanist, Dominic Moreaud Prantsusmaalt ning köögikohtunikud
Juhan Heinsalu ja Urpo Reinthal.

Toidumess Tallinn FoodFest on äriklientidele ja toiduhuvilistele mõeldud üritus, mis algast Eesti Näituste messikeskuses neljapäeval ja lõpeb laupäeval. Messile on oodatud toiduainetööstuse, toitlustuse, hotellinduse, kaubanduse ja paljude sidusalade esindajad ning valdkonna spetsialistid Eestist ja välismaalt. Eesti Näituste messikeskusesse oodatakse kolmel päeval üle 7000 külastaja ning osalema 170 eksponenti. Toidumessid said alguse 1993. aastal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.