"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Turvatöötajad langevad sageli rünnakute ohtviks (1)
01. oktoober 2022
G4S

Turvafirma G4S teatel ründavad inimesed sageli turvatöötajaid, visates neid kas joogiga või rünnates koguni noaga.

Kuigi sarnaselt politseile näevad ka turvatöötajad iga päev vaeva, et ühiskond end kindlalt tunneks, suhtutakse turvatöötajatesse tihti vaenulikult ning nähakse neid takistaja, mitte abistajana. Mõnikord muutuvad olukorrad seetõttu turvatöötaja jaoks lausa eluohtlikuks.

Turvaettevõtete liidu kodulehel on kirjas, et turvalisus on üks põhivajadusi, mis tagab täisväärtusliku elu ning loob väärtust suhetes ümbritsevaga. Selle tagamiseks peavad turvamehed aga pahatihti eluga riskima ning agressiivsete inimestega tegelema. Näiteid on mitmeid. Kevadel sai politsei väljakutse Tartus kauplusesse, kus turvatöötaja ja kliendi vahel puhkes konflikt, mille käigus lõi joobes kauplusekülastaja teda korrale kutsunud turvatöötajat.

Poolteist kuud tagasi leidis aset aga hoopis kahetsusväärne juhtum, kus turvatöötaja tapeti. Politsei sai hilisõhtul teate, et Akadeemia tee ühiselamus vajab turvatöötaja abi ühe mehe majast välja saatmisega. Kohale saabudes suundus politsei turvatöötajaga korteri juurde, kus mees turvatöötajat noaga ründas. Vaatamata politseinike pingutustele turvatöötaja elu päästa, suri 69-aastane mees sündmuskohal.

Mitmed inimesed muutuvad agressiivseks alkoholi tarvitades. Näiteks kontsertidel ja festivalidel pole harvad juhtumid, kui purjus inimesed sõimavad turvatöötajat, muutuvad agressiivseks ning viskavad isegi jooke turvatöötaja suunas. Lisaks on ka üleolevaid noori, kes turvatöötajatega tüli norivad.

“Siinkohal tahaks meelde tuletada, et turvatöötaja on siiski meie abiline. Turvatöötaja tähtsaim ülesanne on ohtlike situatsioonide ettenägemine ja ennetamine ning kiire tegutsemine kriisiolukorras,” selgitas G4S-i kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Turvatöötajad aitavad inimesi Tuule sõnul nii suurüritustel kui igapäevastes tegemistes. Nad tulevad appi, kui kedagi rünnatakse ja peavad korda, et inimesed järgiks seadusi, ei lagastaks kaubanduskeskustes või avalikes ruumides, ei lõhuks istumispinke ega varastaks poest. Nemad hoolitsevad selle eest, et kedagi massiüritustel ei ahistataks, ja tagavad, et inimesed pargiks enda autosid nii, et kõik suurüritustele enda sõidukitega ära mahuksid.

Tuule kinnitusel on turvatöötajail mitmeid vastutusrikkaid ülesandeid, kuid eesmärk on üks – tagada kõigi turvalisus ja heaolu.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

märkigem siinkohal
1. okt. 2022 20:31
miks turvateenistuse turvad postidel peavad saama vähem palka kui politsei või MuPo ? On ju turvadel palk kogu aeg seotud miinimumpalgaga ja ainult ületunnid makstakse kõrgema, ehk siis nt. 6.- eur tund. Kas ületunnid on töö või tervise tapmine ? Ja ületunnid rammestavad valvsuse .Seega turvad saavad palka vähem kui kaupluse kassiirid ja 2 korda vähem kui politseis välipolitsei või objekti valve