"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Selgus Eesti meister alkoholivabade kokteilide valmistamises (0)
02. oktoober 2022
MorroW Shoots

Tallinnas peetaval toidumessil pälvis Laur Ihermann Eesti parima alkoholivabade kokteilide meistri tiitli ja tema esindab Eestit ka järgmisel alkoholivabade kokteilide maailmameistrivõistlustel Tšehhis.

Võistlusel osalemine ei olnud Ihermannile esmakordne, sest ta on varasemalt juba võidukarika enda kätte saanud. Samas tunnistas ta, et esikoht oli sellegipoolest ootamatu.

„Kõige suuremaks konkurendiks pidasin ma tegelikult Brigitte Susanne Hunti, sest tema esitlus oli väga tugev,“ kommenteeris ta.

Võistluse korraldaja ja Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni asepresidendi Vyacheslav Ilichevi sõnul oli publiku huvi võistluse vastu toidumessil äärmiselt suur ja tal oli rõõm näha, et pealtvaatajaid tuli täismaja.

„Kõik võistlejad suutsid finaalis enda kokteile innovaatiliselt esitleda: serveerimiseks kasutati erinevaid inkubaatoreid ja näiteks kuiva jääd, mis tekitab paksu auru,“ kommenteeris Ilichev.

Teise koha saavutas võistlusel Raimond Ummus ja kolmanda Ülli-Kristin Uueni. Lisaks anti välja ka kolm eriauhinda: parima tehnika eest pälvis tunnustuse Krist-Marii Kaska, innovaatilisuse eest Laur Ihermann ning parimaks nooreks baarmeniks sai Krist-Marii Kaska. Võistluse finaalis osalesid veel Brigitte Susanne Hunt ja Aivo Penso.

Eesti baarmenite meistrivõistlustest alkoholivabade kokteilide valmistamise finaalis osales kuus parimat kokteilivalmistajat üle Eesti. Kokteilide hindamisel võeti arvesse nii nende valmistamise tehnikat, innovatiivsust kui ka joogi maitset. Samuti tuli võistlejatel arvesse võtta, et kokteilis ei oleks üle 65 kilokalori 100 milliliitri kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.