"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
video Öised teetööd häirivad inimesi; Tarmo Sulg: ühtki luba ei anta kergekäeliselt (1)
03. oktoober 2022

Tallinna inimesed on kurtnud öiste teetööde müra üle. Toimetusele on tulnud teateid nii südalinnast kui Põhja-Tallinnast. Uurisime Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametist, miks tehakse öösel teetöid.

“See öine töö ei meeldi mitte kellelegi, ta ei meeldi elanikele, ei meeldi töötegijatele ja Tallinna linnale ka ei meeldi,” ütles Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg, “Keskeltläbi paarsada öötöö luba väljastatakse Tallinna peatänavatele, just nendele, kus liigubki ühistransport ja kus seda siis mingil põhjusel päevasel ajal teha ei ole võimalik.”

Tallinnas on öötöö luba praegu kolmes kohas. Kivisilla tänava ja Tartu maantee vahelisel lõigul vahetatakse trammirööpad koos rööbaste vahelise betooniga. Päeva ajal neid töid teha ei saa, kui just trammiliiklust kinni ei pane. Kahtlemata on inimesi, kes on müra suhtes tundlikumad ja Gonsiori-Tartu maantee -Kivisilla ristmiku lähistelt pidi üks naine tööde tegemise ajaks leidma peavarju sõprade-tuttavate juures. Samas on elanikud öiste töödega leppinud.

“Kui ausalt öelda, mina ei ole selle poolt, et öösel tööd tehakse, sellepärast, et see mõjub tervisele. Aga ma saan aru, et on vaja. Ma saan sellest aru, sest Tallinn peab olema ilus,” kõneles Tartu mnt 7 elanik Eha.

Öiste tööde kohta antakse kohalikele elanikele kindlasti teada nii trepikotta või uksele pandud kirjaga. Sellegipoolest antakse politseile ja munitsipaalpolitseile teada öistest mürarikastest töödest. Näiteks munitsipaalpolitsei on tänavu saanud 49 teadet häirivate öötööde kohta. Tallinn ei anna Tarmo Sule sõnul ühtki luba kergekäeliselt.

“Me kindlasti iga sellist tööd, mida öösel teha tahetakse, vaatame hästi põhjalikult, kas seda on vaja, miks seda on vaja, millisel tänaval seda on vaja ja kas seal lähedal on niiöelda elamupiirkond või tööstuspiirkond. Ja kindlasti ka tänavatüübid on väga olulised, millised on siis liiklustihedused tänavatel ja kas tänaval liigub ühistransport,” sõnas Sulg.

Öösiti on lubatud teetööd veel Pärnu maanteel Pääsküla ja Laagri vahel. Seal tehakse raudteel töid, mida päeval liikluse ajal teha ei saa. Peterburi maanteel on öötööks luba antud Paneeli ja Väo tee vahelisel alal tee ehitamiseks ja immutamiseks. Ümbruskonnas on elumaju vähe, seevastu päevane liiklus on tihe. Paraku on igal elukohal oma head ja vead. Linnaelu toob endaga kaasa ka suurema müra, mõnikord ka öösiti.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

elanik
4. okt. 2022 08:30
Tallinnas on vähe tänavaid kus mitte ühtegi ühistransporti ei liigu. Seega saab seda vabandust kasutada iga öötöö puhul. Ühistransporti saab ajutiselt ka teistele tänavatele suunata.