"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
video Oktoobris algab Jõe ja Pronksi tänava ümberehitus, mille tulemusena saavad tänavad aasta pärast täiesti uue ilme (0)
03. oktoober 2022

„Alustame ehitustöödega Pronksi tänava Narva maantee ja Raua tänava vahelisest lõigust, mis on 10. oktoobrist liiklusele suletud,“ sõnas abilinnapea Vladimir Svet. „Loodame, et valdav osa Jõe ja Pronksi tänava ehitustöödest valmib juba suveks ning järgmiseks sügiseks on tehtud ka kõik viimased viimistlustööd.“

Lähinädalatel saab alguse ligi aasta kestev rekonstrueerimine Jõe ja Pronksi tänavatel, mis saavad peale valmimist täielikult uue ilme.

Esmaspäeval, 3. oktoobril alustatakse esimese etapi ettevalmistusega Pronksi tänava Narva maantee ja Raua tänava vahelisel lõigul (välja arvatud ristmikud) ning nädal hiljem, 10. oktoobril, suletakse see tänavalõik liiklusele. Kuna tegemist on lõiguga, kus on rohkesti väljavahetatavaid maa-aluseid tehnovõrke, siis hõlmab ehitus kogu sõidutee laiust. Kõnniteed jäävad jalakäijatele avatuks ning tööde ajal on kohalikele elanikele tagatud juurdepääs oma majade juurde. Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt.

Svet rõhutas, et mõlema tänava liiklusruum on plaanis täielikult ümber kujundada. Rekonstrueerimisele läheb kogu maa-alune osa ning välja vahetatakse kõik vee-, gaasi- ja elektrivarustuse ning kanalisatsioonisüsteemid. Uuendatud tänavaruum saab ka moodsa valgustuse. Rekonstrueerimise tulemusena paranevad jalakäijate liikumisvõimalused ning luuakse sõiduteest eraldatud jalgrattateed ning jalakäijatele vahepeatust võimaldavad haljastustaskud. Lisaks rajatakse mõlemale tänavale rohkem haljastust ja istutatakse tänavaäärtesse kokku 43 puud ja 1372 põõsast.

„Kui seni oli Pronksi tänav peamiselt autode päralt, siis rekonstrueerimisega tagame võrdselt ohutud ja mugavad võimalused kõigile ning pöörame suurt tähelepanu jalakäijate ja jalgratturite ohutusele. Tänavale mahub ka piisavalt haljastust ja puhkenurki. Uus liikluskorraldus tagab ka rahulikuma ja ohutuma autoliikluse,” lisas Svet.

„Tänavaruumi sedavõrd ulatuslikul muutmisel ei ole kahjuks liikluspiirangutest pääsu, kuid uus kõigiga arvestav linnaruum heastab kindlasti need ajutised ebamugavused,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Täpsem info ja liiklusskeemid on leitavad Tallinna veebilehel tallinn.ee/pronksi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.