"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Vana-Kalamaja tänava ehitustööd jätkuvad Kopli tn-Kotzebue platsi lõigul (0)
03. oktoober 2022
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Esmaspäevast, 3. oktoobrist alustatakse teekatte freesimistöödega Vana-Kalamaja tänaval Soo ja Tööstuse tänava vahelisel alal ning ehitustöödega Vana-Kalamaja tänava lõigul Kopli tänavast Kotzebue tänava platsini.

Seoses sellega suletakse alates 3. oktoobrist Vana-Kalamaja tn lõikudel Soo tn – Tööstuse tn ja Kopli tn – Kotzebue plats. Liiklusele on endiselt suletud ka Soo tn ja Vana-Kalamaja tn ristmik. Uuesti avatakse see liikluseks 17. oktoobril. Ehitustööde aegse liikluskorralduse kohaselt ei ole sõidukite parkimine ehitustööde piirkonnas lubatud. Kõigil liiklejatel palutakse ajutistest liiklusmärkidest ja parkimiskorrast kinni pidada. Kohalikele elanikele ja teenindavale transpordile tagatakse juurdepääs kinnistutele.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul alustati Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimistöödega augusti lõpus ning põhjalike tööde käigus kujuneb Vana-Kalamaja tänavast kvaliteetne linnaruum, kus on mugav ja turvaline kõigil liiklejatel. „Ent seeläbi kaasnevad muudatused ka Balti jaama taga bussiparklas, kus tänav jätkub läbi selle ruumi ja kust saab mugavalt Vanalinna maa-alusesse tunnelisse laskumata,“ märkis Svet.

Rekonstrueeritav piirkond algab Nunne tänava Toompuiestee poolsest otsast ja lõppeb Suur-Patarei tänavaga ning kulgeb valdavalt mööda Vana-Kalamaja tänavat. Ala hõlmab ka uut Balti jaama platsi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi põhikooli hoone ees olevat platsi. Vana-Kalamaja rekonstrueerimistööde tähtaeg on 2023. aasta juuli.

„Seoses Vana-Kalamaja tänava ehitustöödega, on piirkonna elanike igapäeva elu häiritud, kuid uus kaasaegne ja turvaline tänav, on seda väärt. Pean oluliseks, et elanikel oleks kogu ehituse vältel vajalik info liikluskorraldusest ja ehitustöödega kaasnevast,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. 

Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendatakse 2017. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö „Kasvulava“ põhjal, mille on loonud arhitektuuribüroo Kavakava OÜ arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Kristel Niisuke. Töid teostab Tallinna Teede AS.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.