"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
tee oma valik 32 ettepaneku seast Aita välja selgitada Tallinna õhusaaste vähendamise olulisemad lahendused (0)
04. oktoober 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

„Õhk puudutab meid kõiki ja on terves Euroopa Liidus ühine. Lahendused, mis aitavad kaasa õhusaaste vähendamisele Tallinnas, toimivad ka mujal Euroopas. Samas näitab tallinlaste esiviisik, et tallinlased soovivad koheselt tajutavaid lahendusi linna autostumise vähendamiseks. On hea meel tõdeda, et uute jalgrattateede loomise ja trammiliinide plaanimisega liigub Tallinn elanike poolt eelistatud suunas,“ märkis koosloomeprojekti „Co-deciding Europe“ vedaja Kristina Reinsalu.

Linnade õhusaaste vähendamiseks pakutud lahendustest eelistavad tallinlased jalgrattateede võrgustiku laiendamist ja rohealade rajamist, on selgunud projekti senistest tulemustest. Hääletus kestab veel 14.oktoobrini koosloomeplatvormil https://code-europe.onesource.pt/et/tallinn.

Tallinlaste eelistuste poolest kuuluvad esiviisikusse veel 30 km/h kiirusepiirangu kehtestamine, linnalähedase avaliku transpordi korralduse parendamine ja linnade autovabaks muutmine.

Koosloomeprojekti eestvedaja Kristina Reinsalu sõnul esitatakse viis enim eelistatud lahendusettepanekut keskkonnaekspertidele, kelle abiga valmivad soovitused seadusmuudatusteks Euroopa Liidu tasandil.

„Õhk puudutab meid kõiki ja on terves Euroopa Liidus ühine. Lahendused, mis aitavad kaasa õhusaaste vähendamisele Tallinnas, toimivad ka mujal Euroopas. Samas näitab tallinlaste esiviisik, et tallinlased soovivad koheselt tajutavaid lahendusi linna autostumise vähendamiseks. On hea meel tõdeda, et uute jalgrattateede loomise ja trammiliinide plaanimisega liigub Tallinn elanike poolt eelistatud suunas,“ märkis Kristina Reinsalu.

Viie olulisema lahendusettepaneku valik kestab kuni 14. oktoobrini koosloomeplatvormil https://code-europe.onesource.pt/et/tallinn. Kokku on platvormil valikus 32 lahendusettepanekut. Hindamisele esitatud ideed laekusid Tallinna ja üheksa teise Euroopa linna elanikelt märtsist juulini. Seejuures esitasid tallinlased õhupuhtuse parendamiseks ligikaudu 60 ettepanekut. Kõigist linnadest laekunud ideedest valis Euroopa Liidu Keskkonnaamet hindamisvooru välja need, mis võiks vajada ka Euroopa Liidu tasandi sekkumist. Projekti etappides kogunenud lahendusettepanekud on edastatud ka Tallinna linnavalitsusele.

Õhupuhtuse teemaline koosloomeprojekt Co-deciding Europe kestab 2022. aasta vältel ning selles osalevad lisaks Tallinnale kümme Euroopa linna: Ateena (Kreeka), Riia (Läti), Tallinn (Eesti), Lissabon (Portugal), Burgas (Bulgaaria) ja Budapest (Ungari). Lisaks löövad projektis kaasa ka Amsterdam (Holland), Berliin (Saksamaa), Brüssel (Belgia) ja Podgorica (Montenegro). Eestis viib koosloometegevusi läbi E-riigi Akadeemia. Co-deciding Europe projekti tegevusi rahastab Island, Liechtenstein ja Norra EEA and Norway Grants piirkondliku koostöö toetusfondi kaudu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.