"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Bangladeshis jäi üleriigilise võrgurikke järel tundideks elektrita 140 miljonit inimest, põhjus on endiselt teadmata (0)
04. oktoober 2022
Foto: Pixabay / foto on illustratiivne

Bangladeshis jäi teisipäeva pärastlõunal võrgurikke tõttu elektrita 140 miljonit inimest, teatas riiklik elektrifirma, vahendab BNS.

Voolukatkestus algas teisipäeval kell 14.05 ja see kestis ligi seitse tundi, kui vool kell 21 õhtul taastus. Elektrikatkestuse põhjust pole senini teatatud.. Kui välja arvata osa Bangladeshi loodeosast, oli elektrita kogu riik, ütles firma kõneisik Shamim Ahsan AFP-le.

Bangladeshi on viimastel kuudel räsinud tõsine energiakriis, kuna Venemaa kallaletung Ukrainale on viinud energiahindade üleilmse kallinemiseni, sundides riiki kehtestama säästumeetmena regulaarseid katkestusi.

Ahsani sõnul pole aga teada, mis üle 80 protsendi riigist mõjutanud rikke täpselt põhjustas.

“Seda uuritakse,” ütles ta, lisades, et tehniline rike on kõige tõenäolisem seletus.

Tehnoloogiaminister Zunaid Palak ütles Facebookis, et kella kaheksaks õhtul taastatakse elekter pealinnas Dhakas, kus elab üle 22 miljoni inimese.

Vääringu odavnemine ja välisvaluutareservide kahanemine on jätnud Bangladeshi olukorda, kus see ei saa importida küllaldaselt fossiilkütuseid, mistõttu on riik pidanud sulgema diiselelektrijaamad ja osa gaasielektrijaamasid.

Allesolevate varude säästmiseks hakkas valitsus juulis kärpima tarbimist, katkestades elektri vahepeal kuni 13 tunniks päevaks.

Kümnetel tuhandetel mošeedel on palutud piirata elektri säästmiseks kliimaseadmete kasutamist.

Katkestused on viinud laialdase pahameeleni ja suurmeeleavaldusteni pealinnas Dhakas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.