"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Pirita jõel niidab juba mitmendat aastat pilliroogu hõljukniiduk (0)
04. oktoober 2022
Foto: Pirita LOV

“Hõljukniiduk on Pirita jõel juba mitmendat korda. Kõige tõhusam aeg pilliroogu niita on just sügisel, kui rohttaimede kasv on veel intensiivne ja niitmisega saab pidurdada  pilliroojuurte jõuvarusid, mille tulemusena kahaneb roo kasv. Mitmekordse niitmise tulemusel on näha, et rohttaimede kasv on niidetud aladel pidurdunud,” ütles Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit. 

Pilliroo vohamise põhjuseks on toitaineterikaste setete kandumine jõe suudmeala kaldavööndisse. Et parandada jõe ökoloogilist tasakaalu, tuleks pidurdada pilliroo kasvu. Kõige paremaks mooduseks on pilliroo niitmine ja kokkukorjamine.

“Tänu pontoonroomikutele liigub hõljukniiduk nii vees kui ka pehmetel kaldaaladel ja niiduki ees olev lõikur võtab taimi kuni pooleteise meetri sügavuselt. Pärast lõikamist asendatakse lõikur kogumishanguga ning pilliroog ja muud veetaimed tõstetakse kaldale ja veetakse pärast kuivamist minema,” lisas linnaosa vanem.

Pilliroogu niidab Preisor OÜ, kellel on suur kogemus veekogude puhastamisel ja kes on seda tööd teinud nii Pirita jõel kui ka teistel Eesti veekogudel. 

Töö tähtaeg on 16. oktoober ja maksumuseks 2400 eurot (koos käibemaksuga). Töid tehakse Pirita Linnaosa Valitsuse tellimusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.