"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
video Kuidas saavad energiahindade tõusuga hakkama Tallinna veekeskused? (0)
05. oktoober 2022

Kallid energiahinnad avaldavad mõju ka meie ujulatele ja veekeskustele. Esimesena sulgeb uksed Pirita TOP ujula. Olümpiaregati eel ehitatud hiiglaslik, täna pooleldi tühjana seisva hoone ülalpidamine on tõusnud energiahindade juures sedavõrd kallis, et ainsaks lahenduseks sai bassein veest tühjaks lasta ja spordikompleks tervikuna sulgeda. 

“Eelmise kuu tulud olid viis korda väiksemad kui kütte- ja elektrikulud,” nentis Novira Capitali partner Andres Liinsoo.

Kava kohaselt hakatakse hoonet järgmisel aastal renoveerima, et see tulevikus taas uues kuues avada, ent seni seisab maja tühjana.

Samas teises linna otsas, Mustamäel Elamus Spa plaanib laieneda. Nimelt spa praegusel õuealal avatakse aasta pärast Baltimaade ja Põhja Euroopa esimene amfiteatri stiilis 150 istmekohaga teatri- ja kinosaun, kuhu on kavandatud kaasaegne kino- ja teatritehnika, et seni spas korraldatud tavapärased vihtlemis-rituaalid saaks viia tulevikus täiesti uuele tasemele.  

“Saunavana rituaali käigus räägib loo, mille taustaks erinevad videod, koreograafia, liikumine. 15 minutit oled lummatud sellest etteastest. Samal ajal higistad, naudid sauna,” rääkis Mustamäe Elamus Spa müügi- ja turundusjuht Margit Kurn.

Spa sulgemisest igatahes juttu ei ole ja pole seda tõenäoliselt karta ka teistes Tallinnas või siin ligidal asuvates kaasaegsemates veekeskustes. Vähemalt nii lubab Viimsi, Grand Rose ja Meresuu spasid ühendava spahotellideketi tegevjuht Hardi Kerde.

“Meie täna seda ohtu ei näe. Oleme valmis talveks, valmis ka lahendusteks, mis täna meile pakutakse ja kindlasti suudame uksed lahti hoida ja kliente vastu võtta,” ütles Hardi Kerde, Spa Tours OÜ tegevjuht

Olenemata üleüldisest elu kallinemisest paistab, et meie inimene on ikkagi sedavõrd reibas spa külastaja, et valdav osa veekeskustest tulevad kallineva elektrihinnaga siiski toime.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.