"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Salme kultuurikeskuses esietendub laupäeval Jaan Krossi "Tiit Pagu" (0)
05. oktoober 2022
Salme kultuurikeskus Foto Albert Truuväärt

Tallinnas Salme kultuurikeskuses esietendub laupäeval Jaan Krossi värssromaani põhjal tehtud lavastus „Tiit Pagu“, milles mängivad lavakooli 31. lennu tudengid.

Tegemist on Tallinna linnateatri ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli koostöös valminud lavastusega.

Jaan Krossi Siberi-aastatel kirjutatud „Tiit Pagu“ jõudis kaante vahele postuumselt 2020. aastal Loomingu Raamatukogu sarjas. Teose peategelaseks on Tartu ülikooli tudeng, jõukast perest pärit korporant Tiit Pagu, kes Teise maailmasõja ähvardavast lähenemisest hoolimata tuleviku ega kodumaa pärast ülemäära südant ei valuta. Kõik muutub, kui talle jääb silma ülikoolikaaslane Lo Tarvel, noor naine, kes osaleb põrandaaluste kommunistide tegevuses. Tahtmatult kisub Lo Tiidu keerulisse olukorda, mis sunnib meest esimest korda elus tõsiselt mõtestama maailma ja omaenda rolli selles.

Lavastaja Jaak Printsi kõrval, kes on koos Külli Teetammega ka lavakooli 31. lennu juhendaja, kuuluvad meeskonda kunstnik Kristjan Suits, koreograaf Eve Mutso, valguskunstnik Emil Kallas, helikujundaja Arbo Maran, värsiõpetaja Anu Lamp, lauluõpetaja Riina Roose ja grimmikunstnik Anu Konze. Mängivad: Markus Andreas Auling, Karl Birnbaum, Richard Ester, Lauren Grinberg, Hanna Jaanovits, Laurits Muru, Hele Palumaa, Herman Pihlak, Kristina Preimann, Kristin Prits, Emili Rohumaa, Alice Siil, Juhan Soon, Astra Irene Susi, Rasmus Vendel ja Edgar Vunš.

Pool tundi enne etenduse algust võib Salme Kultuurikeskuse fuajees kuulata  tudengite elavas esituses 1930. aastate lööklaule.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.