"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
vaata otse Korteriühistute suurfoorumil on fookuses energiaküsimused (0)
07. oktoober 2022

„Korteriühistutel seisab ees väga raske aeg. Energiakriisis tuleb ennekõike keskenduda inimeste toimetulekule, rääkida kokkuhoiuvõimalustest. Energiavaesus on Eestis täna väga tõsine teema ja me peame kõik koos hea seisma selle eest, et soe ja valge tuba poleks luksus, vaid inimõigus,“ märkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

„Korteriühistud on küll agarad energiasäästu võimalusi otsima ning huvi rekonstrueerimise vastu püsib jätkuvalt kõrgel, kuid oluline roll on siin riiklikel toetustel. Hüppeline hinnatõus kõigis valdkondades, sh ehitussektoris, teeb korteriühistud murelikuks,“ täiendas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Dagmar Mattiisen.

Korteriühistud üle Eesti kogunevad sel reedel, 7.oktoobril Tallinna suurfoorumile „Energiakriisi lahendused korteriühistutele“. Foorumil tervitavad korteriühistuid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, välisminister Urmas Reinsalu ning  majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liikme, õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul on väga oluline, et foorumil käsitletakse ka õigusküsimusi.

„Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse vastuvõtmisest on möödas üle nelja aasta ja tänaseks on selle vajalikud muudatused parlamendi menetluses. Mida see korteriühistutele kaasa toob, ka sellest kõneleme suurfoorumil,“ rääkis Mardi.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo räägib riigi toest inimeste toimetulekul, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika asekantsler Timo Tatar selgitab, kauaks jätkub elektrit ja gaasi, MKM ehituse Ivo Jaanisoo annab ülevaate riigi käivitatud renoveerimismaratonist ning SA KredEx eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu toetustest korterelamute terviklikuks rekonstrueerimiseks ja taastuvenergia kasutuselevõtuks.

Tallinna Tehnikaülikooli ekspert Anti Hamburg võtab kokku Eesti korterelamute renoveerimisjärgse energiatõhususe analüüsi tulemused ning kl 15 autasustatakse tänavuse korteriühistute konkursi võitjaid.

Foorum algab 7.oktoobril kl 10 Radisson Blu Hotel Olümpias (Liivalaia 33, Tallinn). Kogu foorumi kavaga saab tutvuda siin: https://www.ekyl.ee/foorum2022.

Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.