"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn Digital Summit pakub välja konkreetseid plaane valitsuste, rahvusvaheliste organisatsioonide, tehnoloogiaekspertide ja erasektori koostööks (0)
11. oktoober 2022

“Venemaa sõda Ukrainas ning sellega kaasnev energia- ja hübriidsõda on selgelt näidanud, et peame ümber kujundama globaalsed poliitilised ja majandussuhted. See on ka julgeolekuküsimus,” sõnas peaminister Kaja Kallas. “Me vajame usaldusväärset ühendatust – nii füüsilises kui digitaalses maailmas. See tähendab selgeid reegleid ning koostööd partneritega, kellega jagame ühiseid väärtusi ja huve. Mul on hea meel, et Eestil on selliseid häid partnereid palju. Tallinn Digital Summit on koht, kus saame sihte seada,” märkis ta. 

Esmaspäeval algab iga-aastane rahvusvaheline suurüritus Tallinn Digital Summit, mida võõrustab peaminister Kaja Kallas. Ürituse peateemaks on usaldusväärse ühendatuse elluviimine usaldusväärsete partnerluste kaudu.    

Demokraatiate ja autokraatiate vastasseis kogub viimaste aastate kriiside taustal aina enam hoogu. On alanud ajastu, mil riikidevahelised suhted tuginevad aina enam usaldusele ja ühistele väärtustele ja vähem maksimaalse majandusliku kasu lõikamisele. Kui demokraatiad püüavad ehitada tõhusalt ja nutikalt ühendatud vaba maailma, kipuvad autokraatiad tehnoloogiat ja taristut oma eesmärkide nimel kuritarvitama. 
 
Tallinn Digital Summit on platvorm samameelsetele partneritele oma ühiste pingutuste võimendamiseks ja koordineerimiseks. Selle positiivse, väärtuspõhise koostöö aluseks on usaldusväärne ühendatus, mida Eesti tutvustas mullusel tippkohtumisel. Usaldusväärne ühendatus on samu väärtusi ja huve jagavate partnerite koostööraamistik, kujundamaks nendevahelisi poliitilisi ja majanduslikke suhteid.

Tuginedes väärtustele ja põhimõtetele nagu demokraatia, kestlikkus, kõrged tehnilised ja sotsiaalsed standardid, julgeolek ning usaldusväärsed partnerlused, pakume vastukaalu autokraatiatele ja nende kahjuliku mõjuga investeeringutele nii arenenud kui arenguriikides. 
 
Tänavune tippkohtumine keskendub usaldusväärse ühendatuse praktikas edendamisele, hõlmates konkreetseid plaane valitsuste, finantsasutuste, rahvusvaheliste organisatsioonide, tehnoloogiaekspertide ja erasektori koostööks. Ainult nõnda on võimalik tagada, et meie digitaalne tulevik kaitseb inimvabadusi ja -väärikust ning reeglitepõhist maailmakorda. 
 
Üritusel käsitletakse usaldusväärse ühendatuse ja usaldusväärsete partnerluste rolli teemadel nagu energia-, majandus- ja küberjulgeolek, digipoliitika, rahvusvahelised standardid, tehisintellekt, pilved ja satelliidid ning vabavaralised digilahendused. Lisaks arutatakse ka nende rolli vaba ja demokraatliku Ukraina ülesehitamisel.  
 
Konverentsi avakõne peab Eesti peaminister Kaja Kallas, peaesinejad on Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, Rwanda peaminister Édouard Ngirente ning Schmidt Futuresi kaasasutaja ja Google’i endine tegevjuht Eric Schmidt. Tippkohtumisel osalevad ministrid 15 riigist ja külalised enam kui 30 riigist. 
 
Tänavust Tallinn Digital Summitit saadab ka EXPO ehk virtuaalmess, mis algas juba 26. septembril ja kestab 31. oktoobrini. EXPO pakub võrgustumiseplatvormi ettevõtjatele, kes saavad oma uusimaid teenuseid, tooteid ja lahendusi kogu maailmale reklaamida. EXPO fookuses on Euroopa Liidu ühendatusealgatuse Global Gateway viis investeerimisprioriteeti: digisektor, kliima- ja energiasektor, transpordisektor, tervishoid ning haridus ja teadus. Loe veel siin.  
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.