Tallinna volikogu keskkonna- ja kliimakomisjon leppis kokku, et kümnel ühesuunalisel tänaval tohivad jalgrattad uue aasta esimesest poolest sõita ka vastassuunas.
“Kohe kesklinna lähedal Terase tänav oleks selline, Faehlmannis on üks jupp Vilmsi ja Vesivärava vahel, mis võiks olla kahesuunaline,” ütles Tallinna Linnavolikogu keskkonna- ja kliimakomisjoni juht Maris Hellrand.
“Neid tänavaid on palju. Selles mõttes, et suurem osa ühesuunalisi tänavaid on ju tegelikult kvartalite sees ja väga tihti sellises piirkonnas, kus on niigi juba kiirusepiirangud 30 – Kalamaja, siinsamas Kadriorus, Nõmmel, Pirital,” sõnas kogemustega jalgrattur Karel Zova.
Ratturid on kaardistanud Tallinnas kümneid tänavaid, kus sissesõidukeeld sunnib tegema kilomeetrise ringi või rikkuma seadust. Paljudes suurlinnades on kahesuunaline jalgrattaliiklus ühesuunalistel tänavatel tavaline lahendus.
“Näiteks Taanis, nii palju kui ma olen märganud ja Hollandis, Saksamaal on see tavaline praktika. Kui on ühesuunaline tänav, enamasti on see siiski jalgrattaga liikumiseks lubatud kahesuunalisena.” kirjeldas Zova.
Praegu on Tallinnas mõned ühesuunalised tänavad, kus jalgratastel on lubatud mõlemas suunas liikuda. Näiteks Herne tänava ühesuunaline lõik, samuti Magasini tänaval, aga ka Väike-Ameerika tänaval on selline kord sisse viidud.
“Nendel tänavatel, kus seda nüüd on rakendatud, ei ole tegelikult alates 2021. aasta algusest ühtegi õnnetust ratturitega registreeritud. See puudutab peamisel selliseid tänavaid, kus ongi hästi vähe liiklust,” selgitas Hellrand.
Keskkonna- ja kliimakomisjonis käinud Tallinna abilinnapea Tanel Kiik ja Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo lubasid järgmiseks aastaks kümme tänavat teha ratturitele kahesuunaliseks.
kartul
19. okt. 2022 22:29