"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Kümme ühesuunalist tänavat tehakse jalgratturitele kahesuunaliseks (2)
13. oktoober 2022

Tallinna volikogu keskkonna- ja kliimakomisjon leppis kokku, et kümnel ühesuunalisel tänaval tohivad jalgrattad uue aasta esimesest poolest sõita ka vastassuunas.

“Kohe kesklinna lähedal Terase tänav oleks selline, Faehlmannis on üks jupp Vilmsi ja Vesivärava vahel, mis võiks olla kahesuunaline,” ütles Tallinna Linnavolikogu keskkonna- ja kliimakomisjoni juht Maris Hellrand.

“Neid tänavaid on palju. Selles mõttes, et suurem osa ühesuunalisi tänavaid on ju tegelikult kvartalite sees ja väga tihti sellises piirkonnas, kus on niigi juba kiirusepiirangud 30 – Kalamaja, siinsamas Kadriorus, Nõmmel, Pirital,” sõnas kogemustega jalgrattur Karel Zova.

Ratturid on kaardistanud Tallinnas kümneid tänavaid, kus sissesõidukeeld sunnib tegema kilomeetrise ringi või rikkuma seadust. Paljudes suurlinnades on kahesuunaline jalgrattaliiklus ühesuunalistel tänavatel tavaline lahendus.

“Näiteks Taanis, nii palju kui ma olen märganud ja Hollandis, Saksamaal on see tavaline praktika. Kui on ühesuunaline tänav, enamasti on see siiski jalgrattaga liikumiseks lubatud kahesuunalisena.” kirjeldas Zova.

Praegu on Tallinnas mõned ühesuunalised tänavad, kus jalgratastel on lubatud mõlemas suunas liikuda. Näiteks Herne tänava ühesuunaline lõik, samuti Magasini tänaval, aga ka Väike-Ameerika tänaval on selline kord sisse viidud.

“Nendel tänavatel, kus seda nüüd on rakendatud, ei ole tegelikult alates 2021. aasta algusest ühtegi õnnetust ratturitega registreeritud. See puudutab peamisel selliseid tänavaid, kus ongi hästi vähe liiklust,” selgitas Hellrand.

Keskkonna- ja kliimakomisjonis käinud Tallinna abilinnapea Tanel Kiik ja Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo lubasid järgmiseks aastaks kümme tänavat teha ratturitele kahesuunaliseks.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kartul
19. okt. 2022 22:29
Herne tänava ühesuunaline lõik paikneb spordihalli kõrval ja seal ju ei ole lubatud rattaga kahes suunas sõita? Sellele eelneb lõik "kahesuunalist" teed, kuhu on keelatud ühest suunast sisse sõita, v.a rattaga. Ja see jupike viimati rekonstrueeriti nii kitsaks, et seal füüsiliselt ei mahu jalgrattur vastutuleva autoga ära. Suur tänu. Magasini ja Väike-Ameerika tänavas pole sõitnud, aga nende otstes pole küll märganud midagi, mis lubaks oodata "vales suunas" sõitvat jalgratturit. Minge kasvõi Tartusse ja vaadake, kuidas see asi käib: rattaga ühesuunalisel tänaval "vales suunas" sõitmine eeldab siiski vastava rattaraja olemasolu. Mitte nii, et te lihtsalt panete telliskivi alla erandi ja muudate jalgratturi vastusõitva autojuhi jaoks "liiklushuligaaniks", sest ega see autojuht ei tea, mis erandid on tema selja taha jäävate telliskivide all.
palun ametlikud andmed Kesklinna ja Vanalinna osas
14. okt. 2022 20:55
kuipalju on registreeritud ööpäevas jalgrataste -tõukside kasutajaid ÖÖPÄEVASELT ja kalendrikuu viisi Teine number - kuipalju on kulutusi tehtud nendes linnaosades rajamiseks ja igapäevaseks hoolduseks Kolmas- valgustus Neljas - kuipalju on nendes piirkondades olnud LÕ ja alko-narko joobes