"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Kaja Kallas: neutraalset positsiooni Ukraina osas ei tohi võtta; Reinsalu: Schengeni sisepiirile peab tulema piirikontroll (2)
27. oktoober 2022
Peaminister Kaja Kallas. Foto Albert Truuväärt

Peaminister Kaja Kallas märkis neljapäeval valitsuse pressibriifil, et Ukraina sõja osas ei tohu valida neutraalset hoiakut, kuna see tähendab ükskõiksust. 

“Neutraalsus pole maailmavaade, vaid tähendab ükskõiksust vägivalla suhtes, mis Ukrainas toimub,” rõhutas Kallas. 

Tema sõnul tähendab ükskõiksus ka kurjuse poole asumist selles sõjas ning ükskõiksuse tagajärgi tunnetatakse alles siis, kui ise ollakse hädas ja keegi appi ei tõtta. 

Reinsalu: Schengeni sisepiirile peab tulema piirikontroll

Välisminister Urmas Reinsalu märkis, et Schengeni sisepiirile peab tulema piirikontroll, et riigil oleks parem  ülevaade Eestis viibivatest välismaalastest. 

“Välisministeeriumi ühene vaade on, et vajame selles osas tugevamat kontrolli ja paremat selgust,” rõhutas Reinsalu. 

Ta tõdes, et pärast Ukraina sõja puhkemist on Eestisse liikunud suur hulk inimesi – näiteks üle 40 000 Venemaa kodaniku ja üle 100 000 Ukraina kodaniku. “Kindlastu on meie jaoks oluline teada, kus need inimesed on ning kontrollida seda, kes siia tulen ja kes läheb,” ütles Reinsalu. 

Välisministeeriumi kindel seisukoht on, et kehtestataks Schengeni sisepiiridel kontrolli ning Eestis viibivate välismaalaste suhtes rakenduks registreerimise kohustus. 

Kaja Kallas: PPA juhi kandidaat eeldab koalitsiooni kokkulepet

Kui siseminister Lauri Läänemets on juba välja hõiganud, kes on tema kandidaat politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhi kohale, siis peaminister Kaja Kallase sõnul pole selle otsuse tegemisega kuhugi kiiret ja vaja on võimuliidu kokkulepet. 

“Mingit segadust ei ole,” ütles Kallas, lisades ,et PPA peadirekotri ametiaeg lõpeb järgmise aasta mais ja see pole otsus, mis vajab kohe päevade jooksul paika panemist. 

Tema sõnul on siseminister toonud välja oma kandidaadi, kuid temaga peavad koalitsioonis kõik nõus olema ja see eeldab ka asjaosalistega kohtumisi. “See inimene peab mõistma PPA tegevust ja peab olema organisatsiooni poolt ka aktsepteeritav ja see on tavapärane protsess, mis ei eelda tundide või päeva jooksul otsust,” ütles Kallas. 

Läänemetsa sõnul tõesti päevadega otsustama ei pea ning hea tava näeb ette, et uued juhid saavad mõnda aega vanade juhtide kõrval tegutsedsa, et ametisse sisse elada. “Mina pean ära ootama Reformierakonna seisukoha. Nagu mina aru saan, siis ülejäänud parlamendi erakonnad minu ettepanekut toetavad,” ütles Läänemets. 

Läänemets eelistab uue politsei- ja piirivalveameti peadirektorina senist siseministeeriumi asekantslerit Veiko Kommusaart, peaminister Kaja Kallase valik on Egert Belitšev, nagu ka riigikantseleil.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kuidas keegi
30. okt. 2022 12:49
https://eestinen.fi/2022/10/liz-trussi-viimased-paeva-peaministrina-vahtis-hirmunult-tuule-kaarti-kartes-et-putin-kasutab-tuumarelva/
tähelepanek
27. okt. 2022 19:50
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/henn-polluaas-kuna-kaja-kallast-mobilisatsioonieas-ukrainlaste-siiasaabumine-ei-huvita-siis-ei-taha-ta-ka-ukraina-voitu/