"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Desinfo konverents keskendub väärinfo levitamise meetoditele, kanalitele ja viisidele (1)
28. oktoober 2022
Foto: Pixabay / foto on illustratiivne

„Venemaa sõda Ukraina vastu on teinud tahtliku väärinfo levitamise igapäevaselt eriti nähtavaks. Me kõik peame ise igapäevaste meediatarbijatena olema ettevaatlikud ja tähelepanelikud,“ ütles Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela.

Täna, 28. oktoobril toimuv desinformatsiooni aastakonverents „Kuidas võita infosõda koolis?“ keskendub viisidele, kuidas takistada vaenuliku väärinfo levikut Eestis. Konverentsiga lõpeb oktoobris toimuv üle-eestiline meediapädevuse kuu. Konverentsi on võimalik jälgida mitmest veebikanalist ja läbi Worksup keskkonna venekeelsena.

„On äärmiselt oluline, et ka koolis räägitaks, mis vahe on uudisel ja väärinfol, milline on meedia roll mitmekesisuse ja vabaduse toetamisel. Desinformatsiooni aastakonverents annab hea ülevaate Euroopa Liidu tegevusest infosõjas ning kuidas võidelda nendega, kes sõja kohta väärinfot levitavad,” lisas Vivian Loonela.

Eesti Rahvusraamatukogu meediapädevuse spetsialisti Eva Ladva sõnul süvendab Venemaa sõjaline rünnak Ukrainas infokonfliktide ohtu ka Eestis. „Vabasid ühiskondi püütakse lõhestada vaenulikke narratiive levitades. Sõltuvalt meediatarbimisest, on vaenulikele infooperatsioonidele avatud kõik ühiskonnagrupid. Ka õpetajad, õpilased ja lapsevanemad,“ märkis ta.

Desinformatsiooni aastakonverents keskendub väärinfo levitamise meetoditele, kanalitele ja viisidele, kuidas seda takistada ning on suunatud eelkõige õpetajatele ja haridustöötajatele.

Konverentsil käsitletakse noorte ja laste meediatarbimise suundumusi Eestis ning maailmas, väärinfo poolt ühiskonnale esitatavaid väljakutseid ja tutvustatakse kogemus- ja edulugusid desinfo vastu võitlemisel.

Konverentsil esinevad Deutsche Welle, Euroopa välisteenistuse, uuringufirma Kantar Emor, meediaagentuuri MediaCom, Kaitsepolitseiameti, Propastopi, Vabaduse kooli, Delfi faktikontrolli ja Eesti Rahvusraamatukogu esindajad. Päeva modereerib kommunikatsiooniekspert Ilmar Raag.

Tutvu päevakava ja esinejatega.

Konverentsi korraldab Eesti Rahvusraamatukogu koostöös Euroopa Komisjoni esindusega Eestis.

2022. aasta on Eestis kuulutatud raamatukogude aastaks, mida veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu. Kogu teema-aasta programmi leiab www.raamatukogudeaasta.ee.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ajaloohuviline
28. okt. 2022 09:13
Vanasti tegeles sarnaste küsimustega ikka püha inkvisitsioon. Ehk on aeg see taastada koos asja juurde kuuluvate avalike tuleriitadega võimalike tulevaste desinformaatorite hoiatamiseks ja juba avastatutest vabanemiseks?!